Naci Ağbal: 300 Vergi Müfettişi 2000 Gelir Uzmanı Alınacak

Naci Ağbal: 300 Vergi Müfettişi 2000 Gelir Uzmanı Alınacak

15.03.2017
A+
A-

Maliye Bakanlığı Kamu Personeli Memur Alımı 2017 Naci Ağbal katıldığı bir televizyon programında uzun süredir beklenen alımlara ilişkin önemli bilgiler verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal 300 Vergi Müfettişi ve 2000 civarında Gelir Uzmanı alınacağını söyledi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı bir televizyon programında binlerce kişinin merakla beklediği Maliye Bakanlığı personel alımına ilişkin önemli bilgiler verirken pek çok soruya da yanıt verdi. Açıklanan bütçe rakamlarını değerlendiren Naci Ağbal, istihdam seferberliği, tapu harçları ve referandum sürecine ilişkin konuştu. Ayrıca Maliye Bakanı Naci Ağbal Maliye Bakanlığı personel alımına ilişkin gelen soru üzerine açıklamalarda bulundu. 300 civarında Vergi Müfettişi alımı planlandığı söyleyen Naci Ağbal 2000 civarında da Gelir Uzmanı alımının gündemde olduğu belirtti. Başbakanlık ile alımlara ilişkin bilgi paylaşımının olduğu ifade eden Naci Ağbal Maliye Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı için personel alımının da gündemde olduğunu ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirtti. Son olarak Maliye Bakanlığının önümüzdeki aylarda alımları gerçekleştireceğinin altını çizdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın personel alımına ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Maliye Bakanlığı Personel Alımı 2017

“Yaklaşık 300 civarında vergi müfettişi alımı planlıyoruz. Yine gelir uzmanlığı sınavında da 2 bin kadar bir sayı planlamamız var. Bu konuda Başbakanlıkla gerekli yazışmaları yapıyoruz. Gelir uzmanlığında 2 bin, vergi müfettişliğinde 300 ama bir de maliye uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı var. Bu konularla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla o çalışmalar bittiğinde de Maliye’de bu sene inşallah önümüzdeki aylarda ciddi anlamda idareyi kuvvetlendirecek genç arkadaşlarımızı alacağız.”

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI HAKKINDA HER TÜRLÜ SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN TIKLAYINIZ

2294 1 499c5ccba6ab5a04a7e0f0b128078b9f

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.