Kimdir

Nail Olpak Kimdir? Nerelidir? Bulunduğu Görevler Nelerdir? Kaç Yaşında?

Ülkemizde hem siyasiler hem iş insanları hem sanatçılar kamuoyu tarafından merak ediliyor ve haklarında özellikle internette araştırmalar yapılıyor. Bu durum özellikle önemli bir kişiliğin dikkat çekici bir şey yapması ya da piyasada duyumların paylaşılması ile artıyor. Yaptığı işler ile ve siyasi kulislerde dönen duyumlardan dolayı da Nail Olpak da bu kişilerden biri haline geldi. Nail Olpak kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi, ne iş yapıyor gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

NAİL OLPAK KİMDİR?

Nüfusta 01 Ocak 1961 yılında doğduğu görülen Nail Olpak Halil Olpak’ın oğlu olarak Burdur’un İbecik Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlkokul hayatı Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde, ortaokul hayatı Aydın Nazilli’de geçen Olpak lise öğrenimini ise yatılı olarak Aydın Lisesi’nde görmüştür.

NAİL OLPAK’IN EĞİTİM HAYATI

1977 yılında 16 yaşındayken liseden mezun olan başarılı iş insanı aynı sene İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüne girdi ve buradan mezun oldu. Lisans derecesini elde etmesinin ardından yüksek lisans da yapan Olpak, yüksek lisansını da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde enerji üzerine çalışmalar ile tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca İngilizce, Arapça ve İtalyanca eğitimler alarak kendisini daima geliştirmeye çalışacağını gösterdi.

NAİL OLPAK’IN MESLEKİ KARİYERİ, HANGİ İŞLERİ YAPTI, HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Nail Olpak bir insan ömrüne birçok başarı ve mesleki görev sığdırmıştır. İlk olarak 1983 yılında Umar A.Ş.’ye üretim mühendisi olarak giren Olpak buradan sonra Özgün A.Ş.’de Fabrika Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

1989 yılında Cankurtaran Holding A.Ş.’de çalışmaya başlayan iş insanımız burada çok farklı pozisyonlarda 17 yıl boyunca görevini sürdürmüştür. ESEM Elektrik Sayaçları A.Ş.’de Genel Müdürlük, Elektrik Şirketleri Grup Başkanlığı, Elektrik ve Ev Aletleri Grup Başkanlığı, Spor Malzemelerini de kapsayan bir alanda Cankurtaran Holding Başkan Yardımcılığı bulunduğu pozisyonlardır. Cankurtaran Holding’de bulunduğu süre boyunca Molveno, Siemens, Adidas, Ave, Fila, Arena, Rowenta, Tefal, Slazenger gibi markalar ile ortak faaliyetler yürüterek başarılı ticari işlere imzalar atmıştır.

2005 yılında Cankurtaran Holding Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılarak buradaki iş yaşamına son veren Olpak aynı sene NORA Elektrik Malzemeleri A.Ş.’yi kurarak kendi şirketinin sahibi olmuştur. Buna ek olarak PAK YATIRIM A.Ş. ve OMN A.Ş’yi de kuran Nail Bey bu üç şirketin ikisinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yönetmek ile beraber diğer şirketin ve bu şirketlerin ortak olduğu şirketlerin Yönetim Kurulu Üyeliklerini de sürdürmektedir.

nail olpak egitimi, mesleki kariyeri

Nail Olpak iş hayatı boyunca MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) 5. Dönem Genel Başkanı ve MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Başkanı, IBF (Uluslararası İş Forumu) Başkan Vekili, B20 Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi, İTO (İstanbul Ticaret Odası) Meclis Üyesi, İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi, Huzur Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, ENVERDER (Enerji Verimliliği Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi, MMG (Mimarlar Mühendisler Grubu) Yönetim Kurulu Üyesi ve (YİH) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Türk Japon Üniversitesi Kurucu Heyeti Üyesi, (BTM) Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Mütevelli Heyeti Üyesi, Muallimköy Teknoloji Bölgesi A.Ş. (Bilişim Vadisi) Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır.

Aşağıdaki listedeki görevleri ve konumları sürmektedir.

 • DEİK, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı
 • TURK EXIMBANK, Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi
 • TURKCELL  İletişim Hizmetleri A.Ş, Yönetim Kurulu Üyesi,
 • İSTKA, İstanbul Kalkınma Ajansı, Yönetim Kurulu Üyesi
 • YOİKK, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu, Üyesi
 • DTİK, Dünya Türk İş Konseyi, Başkanı
 • MÜSİAD, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Y. İstişare Heyeti Üyesi
 • UTESAV, Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı, Kurucular Kurulu Üyesi
 • TUGEV, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı, Mütevelli Heyeti Üyesi
 • İlim Yayma Vakfı, Kurucular Kurulu Üyesi
 • Huzur Hastanesi Vakfı, Mütevelli Heyeti Üyesi
 • İGETEV, İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı, Mütevelli Heyeti Üyesi
 • İstanbul Medeniyet Üniversitesi Destekleme Vakfı, Mütevelli Heyeti Üyesi
 • Kandilli Kulübü Vakfı, Mütevelli Heyeti Üyesi
 • TMMOB, Makine Mühendisleri Odası Üyesi
 • MSMB, Mimar Sinan Mühendisler Birliği Üyesi
 • ALMED, Aydın Lisesi Mezunlar Derneği Üyesi
 • İTÜ Makina Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi

Sosyal medya hesabında ise kendisini DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı olarak tanımlamaktadır.

<div></div>

NAİL OLPAK KAÇ YAŞINDA, EVLİ Mİ, MEMLEKETİ NERESİ? ÖZEL HAYATI

nail olpak ozel hayati, evli mi, kac yasinda

Nail Olpak oldukça başarılı bir iş insanıdır ve bu başarısı zekası ile çalışkanlığının birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede Arapça ve düşük seviyede İtalyanca bilen Olpak 60 yaşını doldurmuştur. Burdurlu olan Olpak’ın Hamide Olpak ile 35 yıllık güzel bir evliliği olduğu da biliniyor. Bu evlilikten kendisi gibi başarılı ve çalışkan iki oğlu bulunmakta.

<div></div>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu