Kimdir

Nesrin AFŞAR ÇELİK Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Önceki Görevleri Neler?

Aile Sosyal Politikalar BakanlığI’nda ve başka kurumlarda Müsteşar olarak görev yapmış olan Nesrin ÇELİK kimdir? Nesrin ÇELİK kaç yaşındadır? Nesrin ÇELİK nerelidir? Nerede doğmuştur? Nesrin ÇELİK daha önce hangi görevlerde yer almıştır? Nesrin ÇELİK’in biyografisini çalışmamızda inceleyebilirsiniz.

Nesrin AFŞAR ÇELİK Kimdir? Nesrin AFŞAR ÇELİK Kaç Yaşındadır? Nerede Doğmuştur?

Nesrin AFŞAR ÇELİK 1964 yılında Kayseri İlimizde hayata gözlerini açmıştır. 1982 yılında Mekteb-i Mülkiye adıyla anılan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde yüksek öğrenimine başlamıştır. 1986 yılında bu bölümden mezun olan Nesrin AFŞAR ÇELİK hemen izleyen yılda 1987’de kamu kariyerine PTT İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde başladı.

Nesrin AFŞAR ÇELİK evlidir ve üç çocuk annesidir.

Nesrin AFŞAR ÇELİK Hangi Görevlerde Bulundu? Kariyeri Nasıldır?

PTT Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara Bölge Başmüdürlüğü’nde göreve başlayan Nesrin AFŞAR ÇELİK 1990 yılında Aile Araştırma Kurumu’na bağlı Aile Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nde kariyer mesleklere adımını attı. Bu kurumda Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Nesrin AFŞAR ÇELİK yeterlik süreçlerini başarı ile tamamlayarak Uzman oldu, sonrasında ise Şube Müdürü olarak kurumdaki görevine devam etti. Kariyerindeki yükselişi bu kurumda sürdüren Nesrin AFŞAR ÇELİK daha sonra Daire Başkanlığı ve vekaleten Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Aile konusunda uzmanlaşan ve bu yönde projelerde yer alan Nesrin AFŞAR ÇELİK’in aktif olarak yer aldığı araştırma ve projelerden bazıları şu şekildedir;

  • Bağımsız Çalışan Kadınların Aile ve İlişk. Araştırma Projesi
  • Televizon ve Aile Araş.
  • Ailede Çocuk Eğitimi Araş.
  • Mesleklere Göre Aile Araş.
  • İşçi Ailesi Araş.
  • Metropollerde Kariyer Meslekler ve Aile Yapısı Temel. Yaşam Tarzı
  • Ankara Örneklem Araş.
  • Terörden Kaynaklı Göçün Aileye Etkileri (Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde)
  • Aile İçi ve Toplumsal Alanda Şiddet
  • nesrin afşar çelik

Nesrin AFŞAR ÇELİK Türkiye’nin İkinci Kadın Müsteşarı Oldu

Türkiye’de Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’nun Milli Eğitim Bakanlığı döneminde müsteşar olarak görevlendirilen ilk kadın olan Esengül CİVELEK’ten sonra ikinci olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda müsteşarlık görevine atanan kadın Nesrin AFŞAR ÇELİK oldu. Buradaki görevini 2015 yılında dönemin geçici hükümetinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev yapan Ayşen GÜRCAN döneminde ayrıldı. 

Uluslararası İnsan Hakları Sempozyumu’nda Ailenin Korunması Hakkı ana başlığı altında sunum ve tebliğde bulunmuştur. “Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetle mücadele politikaları” başlığında sunumunu gerçekleştirmiştir.

2021 yılında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensibi ile gerçekleştirileceği iddia edilen kabine değişikliğinde ismi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için geçmektedir. Neredeyse tüm kariyerini Aile ile ilgili kurumlarda ve bakanlıklarda geçirmiş olan Nesrin AFŞAR DİNÇER hakkında sorularınızı forum sayfamızda dile getirebilirsiniz.

2021 Kabine Değişikliği ve muhtemel kabine üyeleri hakkında fikirlerinizi sunmak, bilgiler almak ve tartışmalara katılabilmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu