Ömer Faruk Terzi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Nerelerde Görevli?

Ömer Faruk Terzi Kimdir? Ömer Faruk Terzi kaç yaşındadır? Ömer Faruk Terzi nerelidir? Hangi görevlerde bulunmuştur? Ne mezunudur?

05.04.2021
A+
A-

Ömer Faruk Terzi kimdir? Ömer Faruk Terzi kaç yaşında? Ömer Faruk Terzi nerelidir? Nerede doğmuştur? Ömer Faruk Terzi hangi görevlerde bulunmuştur? Ömer Faruk Terzi hangi okuldan mezun? Hangi bölüm mezunudur? Ömer Faruk Terzi’nin ilgi alanları nelerdir? Ömer Faruk Terzi’nin biyografisini, hayatına dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Ömer Faruk Terzi Kimdir? Ömer Faruk Terzi Nereli? Ömer Faruk Terzi Kaç Yaşındadır?

Ömer Faruk Terzi Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 1971 yılında Erzincan kentinin Kemah ilçesinde dünyaya gelen Ömer Faruk Terzi evlidir ve üç çocuğu bulunmaktadır. 

Ömer Faruk Terzi’nin Öğrenim Hayatı Nasıldır? Ömer Faruk Terzi Nerelerden Mezun Olmuştur?

Ömer Faruk Terzi lise öğrenimini İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nde görmüş ve tamamlamıştır. Liseden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne yerleşen Ömer Faruk Terzi lisans öğreniminden sonra yüksek lisans derecesini İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi dalında almıştır. Yüksek Lisans derecesini almış olduğu Sivil Toplum Kuruluşları alanında da çok sayıda çalışma yürüte ve kariyerine de buna göre yön veren Ömer Faruk Terzi aynı zamanda sanata ve spora da fazlasıyla ilgili bir kişi olarak öne çıkmaktadır.

Ömer Faruk Terzi Ne İş Yapmaktadır? Ömer Faruk Terzi Hangi Görevlerde Bulunmuştur?

Ömer Faruk Terzi öncelikli olarak özel sektörde yöneticilik ifa etmiştir. Ahi Elektronik firmasında on iki sene yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Gençlik Meclisi’nin kurucu müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 senesinde Sosyal Belediyecilk dalında birinci seçilmiştir. 2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Müşavir olarak görev yapmaya başlamıştır. Burada temel rolü Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları arasındaki bağlantı ve koordinasyonu sağlamak olmuştur.

Ömer Faruk Terzi halen Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ömer Faruk Terzi amatör olarak da olsa Boğaziçi Tiyatrosu’nda yönetmenlik ve oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Bununla birlikte spora olan meraki de bilinen Ömer Faruk Terzi Milli Kareteci, Uluslararası Arene’da hakem, üçüncü kademe antrenör, dalgıç, offroad araç sürücüsü olarak sporla yakından ilgili olmuştur. Ayrıca İstanbul Boğazı’nda kıtalar arası yüzücü olmuştur. Çok farklı STK’da kurucu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği de yapmaktadır.

Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Nedir?

Ülkemizdeki gençlerin bir arada bulunduğu tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını tek bir çatı altında toplama amacıyla kurulmuş bir platformdur. Bununla birlikte diğer Sivil Toplum Kuruluşları arasında koordinasyon sağlamak, gençlere hep birlikte çeşitli imkanlar sunabilmek amacını taşıyan Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun ikinci olağan kongresinde de Ömer Faruk Terzi Yönetimi Kurulu Başkanı seçilmiştir. Geniş bir yönetim kuruluna sahip olan Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Platformu yönetim kurulunda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın oğlu Bilal ERDOĞAN da yer almaktadır.

Ömer Faruk Terzi hakkında merak ettiğiniz hususları sormak, bilgiler edinmek ve diğer üyelerle istişare imkanı bulmak için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.