kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Özel Eğitim Öğretmenlerine Nöbet Görevi Verilir Mi?

Özel Eğitim Öğretmenlerine Nöbet Görevi Verilir Mi?

Özel Eğitim Öğretmenlerine Nöbet Görevi Verilir Mi?
A+
A-

Özel Eğitim Öğretmenlerine Nöbet Görevi Verilir Mi? Bu soru binlerceözel eğitim öğretmeninin aklını kurcalamaktaydı. Verilir diyen olduğu gibiverilmez diyen de vardı. Biz de bu sorunun doğru cevabını aradık.

Özel Eğitim Öğretmenlerinenöbet görevi verilip verilemeyeceği uzun süreden beri cevabı aranan sorulardanbiri olmuştur. Biz de bu cevabın doğru cevabını sizin için inceledik.Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tüm ülkedeki 81 şehir teşkilatınabir yazı gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün Türkiye’deki teşkilatlarınagönderdiği bu yazıda Özel Eğitim Öğretmenlerine Nöbet verilip verilmeyeceğitartışması son bulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığıbütün birimlerinde gönderdiği yazıda Özel Eğitim Öğretmenlerine nöbet göreviverilemeyeceğini bildirerek bu tartışmaya son vermiş oldu. Milli EğitimBakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün gönderdiği yazıda şu ifadeler yeraldı:

“İlgili yönetmeliğinMüdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi başlıklı 44. maddesinde, özeleğitim sınıfı öğretmenlerine nöbet görevi verileceğine dair bir hükümbulunmamaktadır. Bu bağlamda, Yönetmelik hükümleri ile Özel Eğitim ve RehberlikHizmetleri Genel Müdürlüğünün görüşü doğrultusunda Genel Müdürlüğümüze bağlıokullarda görevli özel eğitim öğretmenlerine nöbet görevi verilmesinin mümkünolmayacağı değerlendirilmektedir.”

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMIİÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2141 1 03d982f354b536a8cfd49e2af35a4b01

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.