Batman'ın İlçeleri Nelerdir? Batman İlçeleri

Batman’ın ilçeleri nelerdir, Batman kaç ilçesi var, Batman merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

ÖZEL HABER 16.04.2020, 06:03
Batman'ın İlçeleri Nelerdir? Batman İlçeleri

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Batman şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

BATMAN ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? BATMAN MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Batman şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Kozluk ilçesi iken en küçüğü ise Hasankeyf ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Batman ilçesi Batman (Merkez) iken en az nüfuslu Batman ilçesi ise Hasankeyf ilçesidir.

Batman (Merkez) Batman’ın merkez ilçesidir.

İLGİLİ İÇERİK
Merkez İlçe Ne Demek?

BATMAN İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Batman ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Batman (Merkez)
  • Beşiri
  • Gercüş
  • Hasankeyf
  • Kozluk
  • Sason

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (0)
21
açık