İİBF Mezunları Guy Talebi ve Genel Sorunlarına Çözüm İstiyor

İİBF mezunları kadro taleplerini dile getiriyor. İİBF mezunları maliye bakanlığı sınavlarının açılmasını bekliyor. KPSS 2017 sonrası açıkta kalan İİBF mezunları GUY sınavının bir an evvel açılmasını istiyor. Tercihini yap forum sayfasında bir araya gelen binlerce İİBF mezunu haklı taleplerine ve genel sorunlarına karşı çözüm istiyor.

İİBF Mezunları Guy Talebi ve Genel Sorunlarına Çözüm İstiyor

İİBF mezunları forum.tercihiniyap.net sayfasında bir araya gelerek KPSS 2017 sınavı sonrası bir türlü gelmeyen ilanlara, son yıllarda hızla artan kontenjan sayısına, yapılan kurum sınavlarının günlerce açıklanmamasına ve İİBF'nin diğer genel sorunlarına karşı bir araya geldi. Tek dertleri seslerini duyulması olduğunu dile getiren on binlerce İİBF mezunu, çeşitli araçlarla siyasilere ve bürokratlara ulaşmak için toplandı. Kamuda ciddi şekilde personel açığı söz konusu iken, alımların bıçak gibi kesilmesine anlam veremeyen İİBF mezunları haklı taleplerini ifade edecekleri her yolu denemeye karar verdi. Bu amaçla ortak bir metin hazırlayan mezunlar bu metnin gönderilmesi ve süreç hakkında izleyecekleri çizelgeyi forum sayfasında paylaştı. Biz de tercihiniyap ailesi olarak İİBF mezunlarına verdiğimiz desteğin yapaylıktan öte olduğunu göstermek adına elimizden geleni yapmaya karar verdik. Sürecin tanıtılması ve daha fazla kişiye ulaşması adına bu yazıyı kaleme aldık.

İİBF Mezunlarından Ortak Metin Gönderme Çağrısı

Sayın Cumhurbaşkanım. İİBF mezunları olarak işsizlik ile mücadele etmekten gücümüz takatimiz kalmadı. İİBF mezunlarının beklediği ve geçmişte her yıl açılan kadrolar son yıllarda ciddi oranda azaldı. 2017 KPSS alan puanları 80 ile 90 arasında olan İİBF mezunlarının kamu kurumlarına atanabilme umutları neredeyse tükendi. 2017 KPSS sonrası Maliye Bakanlığının a kadro sınavlarından hiçbiri açılmadı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak ve 2018 KPSS öncesi yapılacak mı? Sorusunun cevabını bilmeksizin ders çalışmaya devam eden on binlerce İİBF mezununun tek ümidi bu sınavın bir an evvel açılması. Sn. Cumhurbaşkanım yüz binlerce İİBF mezunu olarak sizden, üniversitelerdeki İİBF kontenjanlarının azaltılması, devletimizin doğrudan veya dolaylı destekleriyle istihdam kapılarının İİBF mezunları için arttırması ve çok az kadrolarla açılan kurum sınav sonuçlarının makul sürelerde açıklanması konusunda yardım bekliyoruz. Size şahsım ve İİBF mezunları adına bunları arz ederim.

Ortak Metnin Aile Büyüklerince Gönderilebilmesi İçin Derlemesi

Sayın Cumhurbaşkanım. İİBF mezunu çocuklarımızın işsizlik ile mücadele etmekten gücü takati kalmadı. Çocuklarımızın beklediği ve geçmişte her yıl açılan kadrolar son yıllarda ciddi oranda azaldı. 2017 KPSS alan puanları 80 ile 90 arasında olan çocuklarımızın kamu kurumlarına atanabilme umutları neredeyse tükendi. 2017 KPSS sonrası Maliye Bakanlığının a kadro sınavlarından hiçbiri açılmadı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak ve 2018 KPSS öncesi yapılacak mı? Sorusunun cevabını bilmeksizin ders çalışmaya devam eden on binlerce İİBF mezununun ve ailelerinin tek ümidi bu sınavın bir an evvel açılması. Sn. Cumhurbaşkanım yüz binlerce İİBF mezunu ve aileleri olarak sizden, üniversitelerdeki İİBF kontenjanlarının azaltılması, devletimizin doğrudan veya dolaylı destekleriyle istihdam kapılarının İİBF mezunları için arttırması ve çok az kadrolarla açılan kurum sınav sonuçlarının makul sürelerde açıklanması konusunda yardım bekliyoruz. Size çocuklarımız adına bunları arz ederim.

Metnin Gönderilmesiyle İlgili Süreç Çizelgesi

Cuma günü yukarıda yer alan ortak metni kabul eden mezunlar, süreç hakkında genel çizelgeyi aşağıdaki şekilde uygulamaya karar kıldı.

  • Pazartesi gününe kadar metnin çeşitli mecralarda yayılması ve süreç çizelgesi hakkında bu platformlarda bilgi verilmesi.
  • Pazartesi günü yapılacak twitter etkinliğine hep birlikte destek olma.
  • Salı günü 19:00-23:00 saatleri arasında metni Cimer'e gönderme.
  • Çarşamba günü 19:00-23:00 saatleri arasında metni Bimer'e gönderme.
  • Perşembe günü 19:00-23:00 saatleri arasında metni Siyasi Partilere gönderme.
  • Cuma günü 19:00-23:00 saatleri arasında metni Milletvekillerine gönderme.
  • Cumartesi 19:00-23:00 saatleri arasında metni basın ve yayın organlarına gönderme.
  • Pazar 19:00-23:00 saatleri arasında metni bürokratlara ve sendikalara gönderme.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 01:42
YORUM EKLE