kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Özel Harekat Polisleri Şehit Oğlu Miraç'ı Yalnız Bırakmadı

Özel Harekat Polisleri Şehit Oğlu Miraç'ı Yalnız Bırakmadı! Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2016'da terör örgütü PKK'nın saldırısıyla şehit olan özel harekat polisi Yaşar Yavaş'ın oğlu Miraç, LGS'ye babasının adının yazılı olduğu zırhlı araçla götürüldü. Şehit oğluna yapılan sürprizi TGRT Haber Ankara Muhabiri Ahmet Melik Türkeş Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Özel Harekat Polisleri Şehit Oğlu Miraç'ı Yalnız Bırakmadı
A+
A-

Şırnak Silopi’de 2016 yılında terör operasyonları sırasında terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucunda özel hareket polisi olarak görev yapan Yaşar Yavaş şehit olmuştu. Geride acılı bir eş ve 2 erkek evlat bırakmıştı. Yıllar geçti ve oğulları büyüdü. En büyük oğlu Miraç Yavaş liseye geçiş sınavına (LGS) girecek yaşa geldi. Sınava girmeden önce de annesine “Babam olsaydı sınava onunla giderdim.” dedi. Miraç’ın bu isteğini Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz da duydu. LGS’ye girecek Miraç için anlamlı bir sürpriz yaptı. Sınava babasıyla gitmek isteyen şehit oğlunun sınava giderken yalnız hissetmemesini sağladı.

Şehit Babasının İsminin Yazılı Olduğu Zırhlı Araçla Sınava Gitti

Sınava girmeden önce annesine “Babam olsaydı sınava onunla giderdim” diyen Miraç Yavaş’ın isteğini duyan Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz talimat verdi. Emniyet Müdür Yardımcısı Eraslan Er’in görevlendirdiği özel harekat polisleri Miraç’a sürpriz yaptı. Sınav günü erken saatlerde Miraç’ın evinin önüne giden özel harekat polisleri onu beklemeye başladı. Sınava gitmek için annesiyle birlikte oturduğu evden çıkan Miraç bir anda karşısında özel harekat polislerini gördü. Polis abileri Miraç’ın şehit babasının adının yazılı olduğu zırhlı araçla onu bekliyordu. Babası Yaşar Yavaş’ın isminin yazılı olduğu zırhlı araçla sınava gireceği okula götürülen Miraç, sınavdan sonra da aynı araçla eve bırakıldı. Babası gibi özel harekat polisi olan abileriyle fotoğraf çektiren Miraç, polis abilerine teşekkür etti. Milyonları duygulandıran olayı TGRT Haber Ankara Muhabiri Ahmet Melik Türkeş twitter hesabından paylaştı. Paylaşım kısa sürede büyük ilgi gördü.

 

Yorumlar

  1. Ayşe tok dedi ki:

    Süper hareket