Özür Grubu Taban Puanları 2018

2018 yılında yapılan mazerete bağlı yer değiştirme, özür grubu veya eş durumu adıyla bilinen atama taban puanları.

25.01.2018
A+
A-

Güncel Özür Grubu Taban Puanları

Çoğunluğunu eş durumu yer değiştirmelerinin oluşturduğu özür grubuna bağlı yer değiştirme taban puanları açıklandı. 2018 ocak özür grubu yer değiştirmeleri  taban puanları kapsayan özür grubu atamaları taban puanları il ilçe branş ve okul bazlı olarak açıklandı.

Eş durumu sebebiyle mazerete bağlı yer değiştirme talebinde bulunanların yanı sıra hastalık veya bakmakla yükümlü olan kişi bulunduğu gerekçesiyle başvuran kişilerde mevcuttu. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bakım yükümlüsü olarak kabul etme eşiğinin hastanın ağır engeli bulunması, tayin istenen yerin mevcut görev yapılan yerden daha fazla sağlık imkânına sahip olması gibi kriterlere bağlandığı belirtiliyor.

İl ve ilçe bazlı özür grubu taban puanları >>>>>   https://yadi.sk/i/daaYSU2A3RnGRG

 Okullara göre mazerete bağlı taban puanlar >>>>>    https://yadi.sk/i/HzzOwuLu3RnGWV

Mazerete Bağlı Atamalarda Kaç Kişi Yer Değiştirdi?

Özür grubu yer değiştirmeleri ile toplam 9.014 öğretmen görev yerini değiştirdi. İl ve ilçe emri uygulaması yapılmazken,büyük şehirlerde herhangi bir kilometre şartı da gözetilmedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin eş durumu atmalarıyla,bilindiği üzere, yalnızca eşinin görev yaptığı ilçe veya ikamet ettiği ilçeye atanmasına müsaade veriyor. Bu iki bölge haricinde ise il içinde yalnızca 41. Tercih ile yerleştirme yapılıyor ancak 41. Tercih yerleştirilmesinde km farkı ne yazık ki dikkate alınmıyor.

Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları sorabilirsiniz.

 

 

3645 1 6682451d5893fe68edebb3ead1fac2fd

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.