kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Polis Özel Harekat Maaşları 2018 Ne Kadar? PÖH Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’nin en seçkin güvenlik birimlerinden olan Polis Özel Harekat biriminde çalışan personeller 2018 yılında ne kadar maaş almaktadır? Polis Özel Harekat maaşları ne kadar 2018? PÖH maaşları ne kadar 2018? Özel Harekat Polis maaşları ne kadar?

Polis Özel Harekat Maaşları 2018 Ne Kadar? PÖH Maaşları Ne Kadar?
A+
A-

Emniyet Genel Müdürlüğü içinde bulundurduğu birimlerle dünyanın sayılı iç güvenlik kurumları arasındadır. Yılların getirdiği birikim ve tecrübesi ile her yıl basına yansıyan ve yansımayan başarılarıyla gücünü artırmaktadır. Gerek terörle mücadele, gerek uyuşturucu ile mücadele, gerekse asayiş operasyonları her gün her dakika ülkenin güvenliğini sağlamaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğünün en seçkin birimlerinden, birliklerinden bir tanesi ise Polis Özel Harekat birimidir. 

Özel Harekat Polislerinin önemi özellikle çukur/hendek operasyonları sırasında ortaya çıkmıştır. Yürüttükleri başarılı operasyonlar ile deyim yerindeyse imkansızı başarmaktadırlar. Terörle mücadelede başarı sağlayan en etkin birimlerden bir tanesidir. Bu ve sayamadığımız binlerce neden dolayısıyla Polis Özel Harekat birimlerinin kadrosu yurt genelinde yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Özel Harekat Polislerinin sayısı artırılmaya çalışılmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) birimleri genellikle büyükşehirlerde ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde faaliyet yürütmektedir. Özel Harekat Daire Başkanlıklarının yetki alanındaki bölgelerde görev tanımları içerisinde faaliyet yürütmektedirler. Peki bu denli seçkin bir görevi olan Özel Harekat Polislerinin maaşları ne kadardır? PÖH maaşları ne kadar 2018? Polis Özel Harekat maaşları ne kadar 2018?

POLİS ÖZEL HAREKAT MAAŞLARI 2018 PÖH MAAŞLARI NE KADAR?

Emniyet Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan polis özel harekat personelleri 2018 yılında ocak ayında maaş zammı almışlardır. Ayrıca 2017 temmuzda alınan zamla birlikte maaşları oldukça artmış bulunmaktadır. Polis Özel Harekat personelleri ortalama 5 bin Türk Lirası (5.000) maaş almaktadır. Ayrıca tazminat, görev bölgesi, görev ücreti, operasyon sayısı gibi değişkenlere bağlı olarak polis özel harekat personellerinin maaşı 2018 yılında 6 bin 500 Türk Lirasına kadar artış göstermektedir.

POLİS ÖZEL HAREKAT GÖREVLERİ 2018 PÖH GÖREVLERİ

Polis Özel Harekat (PÖH) personelleri genellikle İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çalışmaktadırlar.  Yürüttükleri operasyonlarda genelde terör ya da uyuşturucu gibi tehlikeli alanlara yöneliktir. İç güvenliğe yönelik faaliyet yürüten Polis Özel Harekat personelleri İçişleri Bakanlığına bağlanan Jandarma Özel Harekat (JÖH) personelleriyle birlikte çalışabilmektedirler. 

POLİS ÖZEL HAREKAT YAŞ SINIRI 2018 PÖH YAŞ SINIRI

Polis Özel Harekat personeli olmak isteyen vatandaşlar bu birime başvuru yapabilmek için yaş sınırını merak etmektedir. Peki Polis Özel Harekat personeli olabilmek için başvuru yapabilmek için yaş sınırı nedir? 

2017 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

2018 PÖH Yaş Şartı: 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla Polis Özel Harekat alımlarına başvurabilirler.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

  1. age dedi ki:

    Jöh var pöh var e çıkarın işte bedelliyi bu adamların parası karşılanır hem ne güzel.