POMEM Sınav Ücreti 2017 Başvuru Tarihleri

2017 POMEM Sınav Ücretleri Ne Kadar? 2017 POMEM Başvuru Tarihleri Ne Zaman? POMEM Sınav Ücreti 2017 Başvuru Tarihleri hakkında her şeyi tercihiniyap.net olarak sizin için haberleştirdik

09.04.2017
A+
A-

2017 POMEM Sınav Ücretleri Ne Kadar? 2017 POMEM Başvuru Tarihleri Ne Zaman? POMEM Sınav Ücreti 2017 Başvuru Tarihleri hakkında her şeyi tercihiniyap.net olarak sizin için haberleştirdik…

POMEM 20. dönem sınavına başvuruda bulunacak adayların ön başvuru işlemlerini tamamlayarak gerekli işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Her sınav için olduğu gibi POMEM sınavlarında da adayların çoğu sınav ücretlerini yatırmayı unutabilmektedir. Adayların sınav ücretlerini yatırmamaları durumunda ne yazık ki yapacak hiçbir şey yoktur. Bu nedenle adayları önemli hatırlatmalar yapmak ve sınav işlemlerine dair bilgiler vermek için tercihiniyap.net olarak bu haberi hazırladık.

POMEM Online Ön Başvuru İşlemleri

POMEM sınavı için online olarak yapılacak olan ön başvuru işlemleri 3 Nisan 2017 tarihi le 14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır. Peki bu işlem nasıl yapılır? https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden başvuru yapacak adayların e-devlet şifreleri ile giriş yaparak ön başvuru işlemlerini tamamlaması ile ön başvuru işlemleri yapılabilmektedir.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi almak için adayların ne yapması gerek? Adaylar PTT şubelerine şahsen giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının bulunduğu fotoğraflı kimlikleri ile bu işlem yapılabilmektedir. (Nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet, evlilik cüzdanı, avukat kimlik kartı, ikamet tezkeresi, mavi kart) Ayrıca yurt dışında bulunan adaylar yurt dışındaki elçilik ve konsolosluklardan bu şifreyi temin edebilirler.

POMEM Sınav Başvuru Ücreti İşlemleri

Online olarak ön başvuru işlemlerini tamamlayan adayların sınav başvuru ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Peki sınav başvuru ücreti ne kadar? Hangi tarihe kadar yatırılması gerekir? POMEM sınav ücretinin hangi hesaba yatırılması gerekmektedir? Bu ve benzeri bütün sorularınızı www.tercihiniyap.net olarak yanıtladık.

POMEM sınav başvuru ücreti 75 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Adaylar POMEM sınav ücretlerini 3 Nisan 2017 tarihinden itibaren 14 Nisan 2017 tarihinde mesai bitimine kadar yatırabilmektedir.

Adayların sınav ücretlerini belirlenen tarihler arasında Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA 20. Dönem POMEM Giriş Sınavı adlı hesaba yatırmaları gerekmektedir.

Adaylar POMEM sınav giriş ücretlerini yalnızca Halkbank şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden yatırabileceklerdir.

Adayların Dikkatine! Sınav başvuru ücretleri online bankacılık işlemleri aracılığı ile yatırılmayacaktır. Diğer bankalar aracılığı ile sınav ücretleri yatırılmayacaktır.

Adayların Dikkatine! Başvurular sırasında sınav ücretini yatırdığınıza dair dekont istenecektir. Bu nedenle adayların sınav ücretlerini yatırdıkları zaman kendi TC kimlik numaraları ile birlikte sınav ücretlerini yatırdıklarına dair dekontu almaları ve başvuruya getirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır!

Sınav Merkezlerinde Başvuru İşlemleri ve Sınav Tarihleri

Adayların online olarak https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden ön başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra şahsen başvurularını yapmaları ve evrak teslimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavına katılacaklardır. Bu sınavın tarihleri www.pa.edu.tr adresi üzerinden ilan edilecek ve adaylar duyurulacaktır.

Adaylar ne zaman ve nerede başvuru işlemlerini yapacaklarını ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr adresi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Adayların Dikkatine! Adaylar yukarıdaki internet sitelerinden işlemlerini ve işlem tarihlerini takip edeceklerdir. Adaylara posta veya diğer iletişim araçları ile bilgilendirme yapılmayacaktır.

Adayların Dikkatine! Adayların ikamet ettikleri şehirlere göre belirlenecek sınav merkezleri ve tarihleri belirlendikten sonra değişiklik yapılmayacaktır. Bu nedenle adaylar bu işlemleri dikkatli gerçekleştirmelidir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.