Psikoloji KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

Psikoloji KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

04.03.2017
A+
A-

Psikoloji KPSS 2016/2 Atama Taban Puanlarını tablo haline getirdik. Merkezi atamada kaç Psikoloji mezunu atandı? Psikoloji KPSS atama puanları kaçta kaldı? Psikoloji bölümü merkezi atama taban puanları. KPSS 2016/2 Psikoloji için Taban Puanları. Psikolog atamaları hangi kurumlara yapıldı? Psikoloji bölümü mezunları KPSS’de en az kaç puanla atandı? Psikoloji KPSS Atama Puanları. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruların cevabı niteliğinde olan özel tablomuzu sizinle paylaşıyoruz.

psikoloji kpss merkezi atama puanlari

Psikoloji KPSS 2016/2 atama taban puanları tablosunu oluşturarak, bölüm mezunu arkadaşlarımıza 2017/1 KPSS atama sürecinde yardımcı olmayı hedefliyoruz. Merkezi atama taban puanları öncesinde yayımlanan tercih kılavuzuna göre 164 kadroya başvuru yapılmıştır. Psikoloji bölümü mezunları için açılan bu kadroların 145’i 4001 kodu ile atama yapılan kadrolardır. Bu anlamda 2016/2 atamalarında Psikoloji bölümünü içeren kadro sayısının 19 olduğunu söylemek gerekir. Psikolog alımı olarak yer verilen bu kadrolar ve detaylarını tablomuzdan görebilirsiniz. 2017/1 merkezi yerleştirme kadrolarında özel kod ile Psikoloji alımı yapacak kadro saysının nomal seyrinden fazla olacağını düşünüyoruz.

Psikoloji KPSS 2016/2 Atama Puanları tablosundan hareketle, en düşük puanla atama yapılan kurum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iken, en yüksek puanla ataması yapılan kurum yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başka bir ildeki ataması olarak görülmüştür. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Ağrı iline yapılan psikolog ataması 84,764 puanla kalırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa iline yapılan psikolog ataması ise 94,049 puanda kalmıştır. Atamalarda 4001 kodu ön planda olduğundan, tabloda yer alan 164 kadrodan büyük bölümüne yerleşen adayların psikoloji bölümü mezunu olmadığını bilmek gerekir.

KPSS 2016/2 merkezi atamalarında psikoloji bölümü mezunlarının kendi alanlarıyla ilgili atamalarının büyük bölümü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılmıştır. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı farklı illerde açtığı psikolog kadrosu ile 15 adayın atanmasını gerçekleştirmiştir. Bu kurum dışında  da 4 kurum psikolog atamasına yer vermiştir. Balıkesir Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Iğdır Üniversitesi de birer psikolog ataması yapmıştır. Psikolog olarak açılan kadrolarda taban puan 84 ile 94 puan arasında kalmıştır. Oldukça uçu açık olmasının sebebi, adayların il tercihlerinde farklı durumları gözetmelerinden ileri gelmektedir. Psikoloji bölümü mezunları için hazırladığımız tabloyu inceleyerek, KPSS 2017/1 atama taban puanlarını tahmin edebilme imkanı sağlayabilirsiniz. Psikoloji KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları özel tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bize sormak istediklerinizi TERCİHİNİ YAP forum içerisine başlık açarak paylaşabilirsiniz.

psi̇koloji̇%202016 2

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.