kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Rapor Alan Memurun Maaşından Ne Kadar Kesinti Olur?

Rapor Alan Memurun Maaşından Ne Kadar Kesinti Olur?

Rapor Alan Memurun Maaşından Ne Kadar Kesinti Olur?
A+
A-

Rapor Alan Memurun Maaşından Kesinti Olur Mu? Rapor Alan Memurun Maaşından Ne Kadar Kesinti Olur? Hangi Durumlarda Kesinti Olur?

Kamu personelleri, devlet memurları mazeretleri nedeni ile aldıkları raporlar nedeni ile maaşlarında kesinti olabilmektedir. Maaşlarını ücret ve tazminat göstergesine göre almayan kamu personelleri, devlet memurları mazaretleri nedeni ile izin kullandıkları zaman maaşları azalabilmektedir.

Devlet Memurlarının Zam ve Tazminatlarında Ne Kadar Kesinti Olur?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre maaşlarını alan kamu personelleri sağlık kurulu raporu ile aldıkları izinler ile uzun bir süre tedavi gerektiren hastalığa sahip olmaları durumunda izinleri ve rahatsızlıkları nedeni ile yatarak tedavi gördükleri süre dışındaki hallerde kullandıkları izinlerinin toplamı 7 günü aştığı zaman 7 günü aştığı günlere kapsayan zam ve tazminatları %25 oranında eksik ödenmektedir.

 

 

Devlet Memurlarının Ek Özel Hizmet Tazminatlarında Kesinti Ne Kadar Olur?

Kalkınma planına göre öncelikli bölgelerde çalışan teknik ve sağlık hizmetler sınıfındaki kamu personellerine ödenen ek özel hizmet tazminatları, mazeretleri nedeni ile izin kullandıkları sürelerce ödenmez.

Teknik hizmetler Sınıfında bulunan kamu personellerinden açık çalışma alanlarında çalışanlara ödenen ek özel hizmet tazminatı çalışan izin kullandığı zamanlarda ödenmez.

Kamu Personelinin Vekalet Görevi Yaparken İzin Kullanması Durumunda Ne Kadar Kesinti Olur?

Vekaleten yürütülen görev ile vekalet edilen görevin zam ve tazminat farklarının ödenmesi durumunda rapor alındığında zam ve tazminat farkı kamu personeline ödenmez.

Vekaleten yürütülen görev nedeni ile asıl görev ile memurun vekalet ettiği görevin ek ödeme farkının ödenmesi durumunda izin kullanıldığında ek ödeme farkı ödenmemektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

 

2093 1 ac932853f561bb1b791af5bf11903e25

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.