kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Açıkladı : Koronavirüs'ten 9 Kişi Daha Vefat Etti

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada koravirüs'ün ülkemizdeki durumu hakkında 22 Mart 2020 tarihli verileri açıkladı. Koca, 9 yeni kişinin daha vefat ettiği ve yeni vakalarla birlikte vaka sayısının 1.256'ya yükseldiğini açıkladı. İşte detaylar…

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Açıkladı : Koronavirüs'ten 9 Kişi Daha Vefat Etti
A+
A-

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca resmi twitter hesabından koranavirüs nedeniyle ülkemizde 9 kişinin daha vefat ettiğini açıklamıştır. Bu sayıyla birlikte ülkemizde 22 Mart 2020 tarihi itibariyle ölenlerin sayısı 30’a yükselmiştir. Ayrıca bugün itibariyle koranavrirüs teşhisi pozitif olan vaka sayımızın da 1.256’ya yükseldiğini belirtmiştir. Bugüne kadar toplam 20.345 test yapıldığını açıklayan Koca, sürecin ülkemiz adına daha tedbirli gitmesi adına vatandaşların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiğini yineledi.

saylyk bakany dr. fahrettin koca 1

Koronavirüs bugün itibariyle 191 ülkeye yayılmış ve neredeyse dünyada görülmediği ülke kalmamıştır. Bu ülkelerde toplam vaka sayısı 350 bine yaklaşmıştır. Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısında da ciddi bir artış olmuş ve dünya genelinde 14.500’ü aşan sayıda ölüm vakası gerçekleşmiştir. Ölümlerin çoğu belli yaşın üzerinde kişilerdir. En fazla vaka Çin‘de görülürken, en fazla ölüm vakası İtalya’da yaşanmıştır. İtalya’da bugün itibariyle ölenlerin sayısı 5.476 kişiye ulaşmıştır. Vaka sayısı da 59 bini aşan İtalya’da ölüm sayısı günden güne artmaya devam etmektedir. İtalya’dan sonrada en fazla vaka görülen ülkelerin başında İspanya, İran, Fransa, ABD ve yakın zamanda bu listeye eklenmesi öngörülen Türkiye gelmektedir. Ülkemizde koronavirüs diğer ülkelere göre yüksek seyirde gidiyor olmasına karşın, alınan önlemler sayesinde bu virüsü de büyük problemler yaşamadan atlatmayı ümit ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.