kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercihleri başladı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercihleri başladı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercihleri başladı
A+
A-

tercihiniyap.net

KPSS 2016/7 Sağlık Bakanlığı personel yerleştirme tercihleri başladı. Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücretleri ve tercihlerin nasıl yapılıcağı hakkındaki soruların cevabı..

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapacak. Peki Sağlık Bakanılığı personel alımı tercih ücreti ne kadar? İşte Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/7 tercih kılavuzu, atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar ve tüm detaylar…

TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Adaylar tercihlerini 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenen kurallara, kadro ve unvanlara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak gerçekleştirebileceklerdir.

Yerleştirmeye başvuracak adayların yer alan KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilecektir.

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS-2016/7: Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme tercih ücreti 15.00 TL olup aşağıdaki bankalara yatırılacaktır. Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATAMA NASIL YAPILACAK?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Haberturk

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.