kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

SGK

Sosyal Güvenlik Kurumu denetimleri nasıl yapılır? Nelere bakılır? Denetimler ne kadar sürer? SG Denetmeninin yetkileri nelerdir? Neleri inceleyebilir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu sigortasız işçi çalıştırma cezası nasıl hesaplanır? SGK sigortasız işçi çalıştırma cezası 2020 ne kadar? Nasıl hesaplanır? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
İşyerlerinde sigortasız işçi çalıştırmanın cezası ne kadar? Sigortasız işçi çalıştırmanın bir aylık cezası ne kadar? Sigortasız işçi çalıştırma cezası nasıl hesaplanır? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu'na sigortasız işçi çalıştıranı ihbar edene para veriliyor mu? Sigortasız işçi çalıştırma ihbarı yapana herhangi bir ödül var mı? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Muvazaalı boşanma nedir? Muvazaalı boşanma ne demektir? SGK'dan gelir ya da aylık almak için muvazaalı boşananlar nasıl tespit edilir? Cezası nedir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Sahte işyeri nedir? Sahte işyeri nasıl tespit edilir? Sahte işyerinin cezaları nelerdir? Sahte işyerinde sigortalı olanların cezası nedir? Emeklilikleri iptal edilir mi? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Ağırlıklı olarak Sosyal Güvenlik Denetmenlerince incelemesi gerçekleştirilen sahte sigortalılık bildirimi nedir? Nasıl yapılır? Cezası ve sonuçları nelerdir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından ifadeye davet nedir? SGK tarafından ifadeye çağrıldım, gitmezsem ne olur? SGK'ya ifade vermeye gitmemenin cezası nedir? Detaylar haberimizde.
İş kazası nedir? İş kazasının bildirimi nereye ve nasıl yapılır? İş kazasını bildirmek kimin yükümlülüğü? İş kazası bildirimi nereye ve nasıl yapılır? İş kazasını bildirmeme cezası nedir? Ne kadardır? iş Kazasını bildirmezsem ne olur? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
İş kazası nedir? Unsurları nelerdir? İş kazasının şartları nelerdir? Neler iş kazası sayılır? Hangi olaylar iş kazasıdır? İş kazası kaç gün içinde bildirilir? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Denetmenleri ne iş yapmaktadırlar? Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin denetimlerde karşılaştıkları sorunlar nelerdir? Mesleğin daha etkin olması adına neler yapılabilir? Denetimlerde Sosyal Güvenlik Denetmenlerinin katkısı ne kadardır? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Kısa çalışma ödeneğinden faydalanan bir işyerinde işveren sigorta yapmak zorunda mı? Kısa çalışma döneminde sigorta primi ödenir mi? Maaş verilecek mi? 7 gün kuralı nedir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Emekli olan ve emekli maaşı alan ama çalışmaya da devam edenler kısa çalışma ödeneği alabilirler mi? Emekliler kısa çalışma ödeneğinden faydalanırlar mı? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Kısa çalışma ödeneği ayın kaçında yatırılacak? Kısa çalışma ödeneği nereye yatırılacak? Kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar maaşlarını nereden ne zaman çekecek? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Kısa çalışma ödeneği alan işçinin sigortası yapılır mı? Kısa çalışma ödeneği alınırken sigorta devam eder mi? Kısa çalışma ödeneğinde hastaneye gidilir mi? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Kısa Çalışma Ödeneği 2020 son başvuru tarihi ne zaman? Kısa Çalışma Ödeneğine kimler başvurabilir? 2020 Kısa Çalışma Ödeneğine en son hangi tarihte başvurulabilir? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
2020 kısa çalışma ödeneği nedir? Şartları neler? 2020 Kısa Çalışma Ödeneği Kaç TL ödenecek? Kısa çalışma ödeneği hesaplama tablosu 2020. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Asgari ücretin işverene maliyeti ne demektir? İşverene maliyet nasıl hesaplanır? 2020 Asgari Ücretinin işverene maliyeti ne kadar? Detaylar haberimizde.
SGK ya da diğer Kurumlar tarafından tespit edilen bir suç sonucunda uygulanacak İdari Para Cezaları nelerdir? Bu cezalar ne kadar? Ödemeleri nasıl yapılır? Detayları haberimizde.
2020 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta prim oranları ne kadar? Primler nasıl hesaplanır? İşverenler ve işçiler için prim oranları yüzde kaç? Haberimizde bulabilirsiniz.
SGK Tavan ve Taban tutarları 2020 yılında ne kadar? Geçmişten günümüze SGK taban ve tavan tutarları nasıl değişti? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Bir yerde çalışmayan kişilerin sigortalı olmalarına imkan sağlayan İsteğe Bağlı Sigortalılık nedir? Kimler isteğe bağlı sigortalı olabilir? Primi ne kadar? Yazımızda.
Bir işverenin çalıştırdığı sigortalıları bildirmesine yarayan sigortalı işe giriş bildirgesi nedir? Nasıl verilir? Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi verilmemesinin cezası ne kadar? Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi ne zaman verilir? Hepsini sizin için yazımızda derledik.
Sosyal Güvenlik Destek Primi Nedir? SGDP Nedir ve kimlere uygulanır? SGDP Zorunlu mu? SGDP uygulaması kaldırıldı mı? SGDP Prim oranları ne kadar? Sosyal Güvenlik Destek Primi Emekli uygulaması. Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.
Ülkemizde çalışma hayatında yer alan herkes Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde sigortalı olmak zorundadır. Bu bir hak olmaktan ziyade Anayasal bir yükümlülüktür. Hiç kimsenin vazgeçemeyeceği bir hak olan sosyal güvenlik hak ve yükümlülüğü en temel anlamda primler ile sürdürülen bir sistemdir. Sigorta primi nedir? Neye göre belirlenir? SGK prim oranları yüzde...
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başta sigortasız işçi çalıştırmak olmak üzere işverenleri alakadar eden bir çok hususta idari para cezaları uygulanmaktadır. Bu idari para cezaları nasıl kesilmektedir? Hangi suçun cezası ne kadar? Sigorta denetimlerini kimler yapar? İdari para cezaları nasıl hesaplanır? Hepsini yazımızda sizleri için derledik.
SGK sigorta prim tavanı nedir? 2019 yılında SGK tavanı ne kadar? Yıllar içerisinde SGK tavanı nasıl değişti? SGK tavanı nedir? Nasıl hesaplanır? SGK taban ve tavanı neye göre belirlenir. Yıllar içerisinde taban ve tavan tutarlar nasıl değişmiştir? Hepsini yazımızda sizler için değerlendirdik.
2018 Sigorta hizmet dökümü alma, 2018 işe başladım sigortam ne zaman başlar? İşe başladım sigortam başladı mı? Sigortamın başladığını ne zaman görebilirim? Sigortamın yatıp yatmadığını nasıl anlarım?
Sigortam yatmıyor ne yapmalıyım? Alo 170 hattına nasıl şikayet edilir? Sigortam yatırılmamış nereye şikayet etmeliyim? 2018 sigorta şikayet hattı
e-Devlet uygulaması üzerinden en çok kullanılan hizmet SGK Hizmet Dökümü hizmetidir. Peki SGK Hizmet Dökümü nasıl alınır? SGK Hizmet Dökümü nedir? SGK Hizmet Dökümü ne işe yarar? İşte cevabı..