SGK 193 Büro Memuru Alımı Yapıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi dpb.gov.tr adresi üzerinden personel alımı yapacağını açıkladı. SGK 193 Büro Memuru Alımı Yapıyor…

15.04.2017
A+
A-

SGK 193 Büro Memuru Alımı Yapıyor…Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi dpb.gov.tr adresi üzerinden personel alım ilanı yayımladı. SGK tarafından dpv.gov.tr adresi üzerinden yayımlanan ilana göre SGK 193 kamu personeli alımı yapacak. Peki başvuru şartları nelerdir? Son başvuru tarihi ne zaman?

SGK 193 Büro Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Adayların SGK’dan emeklilik veya yaşlılık maaşı almaması gerekmektedir.

Adayların 2016 KPSS P93 puan türünden en az 80 puan almaları gerekmektedir.

Adayların başvuru kılavuzunda belirtilen önlisans programlarından veya bu programlara denk olan yurt dışındaki programlardan mezun olmaları gerekmektedir.

Adayların 2016 Lisans KPSS başvurularının son başvuru tarihi itibari ile (31.03.2016) tarihi itibari ile mezun olmaları gerekmektedir.

Adayların diplomaları ilanda istenilen alanları kapsaması gerekmektedir.

Adayların görevlerini yapmalarını engelleyecek herhangi bir sağlık sorununa sahip olmaması gerekmektedir.

Adayların güvenlik ve arşiv soruşturmaları olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

SGK 193 Büro Memuru Alımı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 193 Büro Memuru alımı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını elektronik ortamda online olarak yapacaklardır. Adaylar 10 Nisan 2017 tarihinden itibaren 24 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. 

https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do internet adresi üzerinden T.C kimlik numaraları ile başvuru ekranına giren adaylar, ilgili başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurtuktan sonra başvurularını onaylayarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklardır. Başvurular tamamlandıktan sonra doldurdukları başvuru forumlarının bir kopyasını çıktı halinde almaları tavsiye edilir.

ÖNEMLİ NOT: Başvurular yalnızca elektronik ortamda online olarak yapılacaktır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.