SGK Denetmen Yardımcılığı 9. Promosyon Mülakat Sonuçları 100 Gündür Açıklanmıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu aylar öncesinde ilana çıktığı 9. promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı mülakat sonuçlarını aradan 100 gün geçmesine rağmen açıklamadı. Mülakata katılan 1.500 civarında adayın tek isteği olumlu veya olumsuz olarak neticelenecek sınav sonucunun açıklanması.

A+
A-

Sosyal Güvenlik Kurumu ön başvuruları 17-31 Temmuz 2017  tarihleri arasında yapılan 400 kişilik denetmen yardımcılığı sınav ilanını çıkmıştı. İlan metnine göre KPSS 2017 puanı olan adaylar içerisinden 300 kişi İİBF, SBF ve hukuk fakültesi mezunlarından alınacakken, 100 kişi de matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun olanlardan alınacaktı. Sınav ilanının kpss sonucunun hemen ardına gelmesi bir çok adayı mutlu etmişti. Özellikle KPSS 2016 sınavı sonrası ülkemizde yaşanan kötü olaylardan sonra gelmeyen sınav ilanlarının acısını çeken İİBF mezunları bu ilana çok sevinmişti.

SGK 9. Promosyon Denetmen Yardımcılığı Mülakatları 

Sosyal Güvenlik Kurumu adayların elektronik ortamda yapmış oldukları başvuruları kabul ettikten sonra mülakata hak kazanan adayların listesini açıklandı. Mülakat sınavına katılmaya hak kazanan 1200 İİBF, SBF ve hukuk mezunu için taban puan 84,28 puanda kalırken, matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinin birinden mezun olanlardan mülakata çağrılan 400. adayın puanı 72,36 puanda kaldı. Bu duruma sitem eden İİBF mezunlarının sesi maalesef duyulmadı çünkü sınav ilanı kadrolarına bakıldığında puanlarda yaşanan bu oransızlık beklenen bir sonuçtu. İlan metninin ilk yayınlandığı andan itibaren söylediğimiz istatistik, aktüerya ve matematik mezunlarına verilecek kadro sayısının 50 kişi olması yönündeydi, bu durum değişmeyince böyle bir tablo ortaya çıktı.

SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Tarihleri

Sosyal Güvenlik Kurumunun 9. promosyon denetmen yardımcılığı mülakat sınavına toplam 1.600 adayın büyük bölümü katılım gösterdi. ” 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılan mülakat sınavı ” sonucunda adaylar umut içerisinde sonuçların açıklanması beklemeye koyuldu. Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünün izlerinin silinmesi ve fetö/pyd/pkk mensuplarının kamuda yeni istihdamlarının engellenmesi adına güvenlik soruşturmalarının sıkı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor olması nedeniyle sonuçlar bir türlü açıklanmadı. 

Bu tarihe kadar yapılan denetmen yardımcılığı mülakatları içerisinde en uzun süre açıklanmayan mülakatın 8. promosyon denetmen yardımcılığı sınavı olduğu ve açıklanmasının 102 gün sürdüğünü bilen adaylar, bu süreden daha uzun sürede mülakat sonuçlarının açıklanmasını beklemiyordu. Kamuda bir çok kurum aynı dönem içerisinde binlerce kişilik alım ilanına çıkmasına rağmen, bu kurumların mülakat sonuçlarını açıklanması bu kadar uzun sürmedi. ” Sayın SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı’nın ” personel alımı konusunda sosyal medyadan attığı paylaşımlarının da kesilmesi adayların umutsuzluğunu günden güne arttırdı.

100. Gün Geçti Mülakat Sonuçları Açıklanmadı

Tercihiniyap medya sitesi ” olarak SGK 9. promosyon denetmen yardımcılığı sınavını ilan metninin gelmesinden beri takip ediyoruz. Mülakata katılan arkadaşlarımızın büyük bölümünü ilgili forum başlığı içerisinde tanıma fırsatı bulduk. Birbirinden değerli ve kaliteli insanların bir mülakat sınavı için nasıl birlikte hareket ettiklerine şahit olduk. Onlarla kimi zaman güldük eğlendik, kimi zamanda kızdık üzüldük ve sitem ettik. Hepsi birbirinden değerli forum üyelerimiz için mülakat sonuçlarının aradan geçen 100 güne rağmen açıklanmamasını sitemize taşımak istedik. 

2018 KPSS için zamanın daraldığı bu günlerde, akıllarında mülakat sonucu varken başka bir şeye çalışmanın zorluğunu yaşayan bu arkadaşlarımız için yetkili makam, merci ve kişilerden sonuçların bu hafta içinde açıklanmasını arz ediyoruz. Bir İİBF mezunu olan başkanımız Dr. Selim Bağlı’nın bu konuya hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Günlerdir sonuçların açıklanması ve 10. promosyon denetmen yardımcılığı ilanının gelmesi için sosyal medya platformlarında etkinlik yapan binlerce iibf mezununun çağrısına kulak verilmesini bekliyoruz. 

SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Sonuçları ARTIK Açıklansın Diyoruz. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.