SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Sonuçları Açıklandı

SGK mülakatları açıklandı. SGK 8. Promosyon mülakat sonuçları açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcılığı mülakat sonuçları açıklandı. SGK denetmen yardımcılığı mülakat sonuçları beklenilenin aksine uzun bir zaman sonra açıklandı. SGK Denetmen Yardımcılığı mülakat sonrası yaşananları yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

06.06.2017
A+
A-

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2016 yılının sonlarında yayınlamış olduğu ilanla birlikte 400 Denetmen Yardımcısı alacağını duyurmuştu. Alınacak denetmen yardımcılardan 300’ünün hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun olması gerekirken, 100’ünün de matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun olması gerektiği başvuru şartı olarak belirlendi. Yapılacak mülakat sınavına adaylar, KPSS P113 ve KPSS P111 puan türleri ile başvuru yaptı. Başvuru neticesinde alınacak aday sayısının 4 katı mülakat sınavına tabi tutuldu.

SGK Denetmen Yardımcılığı Mülakat Tarihleri

Sosyal Güvenlik Kurumunun 8. promosyon denetmen yardımcılığı mülakat sonuçlarına toplamda 1.600 adayın büyük bölümü katılım gösterdi. ” 13-24 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılan mülakat sınavı ” sonucunda adaylar umutla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünün izlerinin silinmesi ve fetö/pyd/pkk mensuplarının kamuda yeni istihdamlarının engellenmesi adına güvenlik soruşturmalarının sıkı bir şekilde uygulanması sonucu, kpss öncesi açıklanması beklenen sonuçlar bir türlü açıklanmadı. 

Bu tarihe kadar yapılan denetmen yardımcılığı mülakatları içerisinde en uzun süre açıklanmayan mülakatın 72. gün içerisinde açıklanması adaylarda da en fazla bu kadar süre bekleriz algısı yaratırken, kimse sonuçların açıklanması için 100 günün üzerinde bekleneceğini düşünmüyordu. Kamuda bir çok kurum aynı dönem içerisinde binlerce kişilik alım ilanına çıkmasına rağmen, mülakat sonuçlarının açıklanması bu kadar uzun sürmedi. ” Sayın SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı’nın ” personel alımı konusunda sosyal medyadan attığı paylaşımlara güvenen adaylar, bu mülakat sonuçları için başkanın attığı twitler de umduğunu bulamadı. Yaklaşık 40 gün önce sonuçların tamamlanmak üzere olduğunu bildiren başkanın, yaptığı açıklama maalesef süreci hızlandıramadı.

102. Günün Ardına Gelen Buruk Sevinç

” Tercihiniyap medya sitesi ” olarak SGK 8. promosyon denetmen yardımcılığı sınavını en başından beri takip etmekteyiz. Mülakata katılan arkadaşlarımızın büyük bölümünü ilgili forum başlığı içerisinde tanıma fırsatı bulduk. Birbirinden değerli ve kaliteli insanların bir mülakat sınavı için nasıl birlikte hareket ettiklerine şahit olduk. Onlarla kimi zaman güldük eğlendik, kimi zamanda kızdık üzüldük ve sitem ettik. Yaklaşık beş yıllık kpss ve kurum sınavlarına ilişkin paylaşımların takipçisi bir ekip olarak bu kadar kaliteli ve seviyeli bir ortama bu zamana kadar şahit olmadık. Yazılarımız içerisinde de dile getirdiğimiz üzere, SGK aldığı 8. promosyon denetmen yardımcıları ile ne kadar şanslı bir kurum olsa da, elemek zorunda kaldığı bir çok aday içinde o derece şanssız bir kurum. Hepsi birbirinden değerli forum üyelerimiz için 102. günün ardına gelen sonuçları kazananlar adına tarif edecek olursak, yaşadıklarına buruk sevinç demek yerinde olacaktır. Buruk sevinç dememizin nedeni ise, kendileri kadar kazanmayı hak ettiğini düşünen arkadaşlarının bu sınavı kazanamamış olması. Onlar, bir sosyal medya platformu üzerinde, herhangi bir kan bağı olmadan nasıl aile bağıyla hareket edilebileceğini çok iyi sergilediler. Bizim için de forum sayfamızda çok kıymetli paylaşımlara imza attılar. 

SGK 8. Promosyon Denetmen Yardımcılığı mülakat sonuçlarını kazanan değerli forum üyelerimizi tebrik ediyor, kazanamayan dostlarımızın da en az kazananlar kadar başarılı olmayı hak ettiklerini bilmelerini istiyoruz.

KPSS 2016 ile SGK 9. Promosyon Denetmen Yardımcısı Alınmalı

Sürecin SGK açısından uzamasının sebebinin arkasında güvenlik soruşturmalarının yattığını biliyoruz. Ancak bu durum 2016 kpss puanı ile SGK’nın yeniden denetmen yardımcılığı sınavı açmasını bekleyen adayların umutlarını ertelememeli. Fetö darbe teşebbüsünün ardından bir çok kurumun alıma çıkmayı ertelediği KPSS 2016 sınavı sonrası adayların tek istedikleri, puanlarının geçerlilikleri sona ermeden bir denetmen yardımcılığı sınavının daha açılması. Yine sosyal medya üzerinden bir arkadaşımızın ” 9. Promosyon SGK Denetmen Yardımcılığı ” için attığı twiti beğenen sayın Bağlı’nın bu konuda hassasiyet göstererek ilana çıkılması talimatı vermesini umut ediyoruz. Binlerce mezun 2016 KPSS mağduru aday, başkandan gelecek güzel haberi bekliyor. Ayrıca, 8. promosyon mülakatından elenen arkadaşlarımız içinde yeni bir umut olması adına bu ilanın KPSS 2016 puanı olanları içermesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Sonucunuzu görmek için TIKLAYINIZ.

Mülakat sonrası değerlendirmeler ve bilgi için TIKLAYINIZ.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.