SGK Denetmen Yardımcılığı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

SGK denetmen yardımcılığı mülakat sınavı üzerinden geçen iki aya rağmen; sonuçlar hala açıklanmadı. Adaylar, referandum sonrası sonuçların açıklanmasını umut ediyor.

15.04.2017
A+
A-

SGK Denetmen Yardımcılığı sınav sonuçları açıklanmadı. SGK 8. Promosyon denetmen yardımcılığı mülakat sonuçları hala açıklanmadı. SGK Denetmen Yardımcılığı için mülakata katılan adaylar, SGK Başkanı Sayın Selim Bağlı’dan sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bir açıklama yaptırılmasını umut ediyor. KPSS öncesi 9. Promosyon SGK denetmen yardımcılığı sınavı açılacak mı? Yazımızın devamı okuyarak konuyla ilgili açıklamaları öğrenebilirsiniz. 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun açmış olduğu 8. promosyon denetmen  yardımcılığı mülakat sınavının üzerinden yaklaşık 2 ay geçmiş olmasına rağmen, sınav sonuçları hala açıklanmadı.  2016 KPSS A grubu sınavları için kullanılan puan geçerliliğinin 1 yıla düşürülmüş olması nedeniyle, mülakata katılan adaylar tarafından bu sınav sonuçlarının açıklanması büyük önem arz ediyor.

SGK Denetmen Yardımcılığı Sınavı Mutlu Etti

2016 yazında ülkemizde yaşanan hain darbe teşebbüsünün ardından, kamuya personel alımlarının durdurulması kararı alınmıştı. Bu durum en çok İİBF/SBF mezunu on binlerce kişinin mağdur olmasına sebep oldu. KPSS A grubu sınavlarına katılabilmek için 2016 yılında yüksek puan almayı başaran adayların büyük kısmı bu süreçte kamu idarelerinin atamaları şöyle durum, sınavlarına dahi katılmayı başaramadı. A grubu puan geçerliliğinin de 1 yıla düşürüldüğü 2016 yılı içerisinde açılmayan kurum sınavlarının yarattığı endişeyi yıl sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı kuruluşu Sosyal Güvenlik Kurumu’nun açtığı sınavlar bir nebze de olsa hafifletti. Özellikle, SGK’nın 400 kişilik denetmen yardımcılığı sınavını açması adayların mutluluğunu katladı. 

Sıra Denetmen Yardımcılığı Sonuçlarının Açıklanmasında

Geçtiğimiz hafta içerisinde gerek ÇSGB gerekse de SGK’nın açmış olduğu uzmanlık sınav sonuçlarının açıklanması  denetmen yardımcılığı sonuçları  için yaklaşık 2 aydır açıklama bekleyen adayların umudunu arttırdı. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ve KPSS hazırlıklarını mecburen devam ettiren adaylar için SGK’dan alacakları netice büyük önem arz ediyor. Bu nedenle, adayların tek beklentisi, Mayıs ayında yapılacak bu iki sınav öncesinde SGK’nın sonuçlarının açıklanması. Biz tercihini yap ailesi olarak sonuçların referandum sonrası en kısa sürede açıklanmasını umut ediyor ve yetkililerden konuyla ilgili açıklama yapılmasını arz ediyoruz. 

SGK Başkanı Sayın Selim Bağlı’ya Teşekkürler

Göreve geldiği günden beri, İİBF/SBF mezunları için olabildiğince kadro açılmasını sağlayan, SGK’nın yapmış olduğu sınavlardan sonra yaşanan süreçleri sosyal medya’da  paylaşmaktan çekinmeyen sayın Selim Bağlı Bey’e biz İİBF/SBF mezunları olarak teşekkür ediyoruz. Mülakatların tamamlanmasının ardından yaklaşık 2 ay geçen SGK denetmen yardımcılığı sonuçları içinde, kurumun olabildiğince hızlı davrandığını ve KPSS öncesi 9. promosyon denetmen yardımcılığı sınavının açılması için kurum tarafından çaba gösterildiğini duyuyoruz. Bu konularda SGK Başkanı tarafından gösterilen hassasiyetin kuruma da yansıdığını düşünüyoruz. Sayın Selim Bağlı Bey’den İİBF’liler olarak SGK denetmen yardımcılığı mülakat sonuçları ve 9. promosyon sınavı hakkında da bilgilendirici açıklamaların yapılacağını umut ediyor ve kendisine eski bir İİBF mezunu olması dolayısıyla da bizi yalnız bırakmamasını çok takdir ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.