Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Sınavı’nda Sistem Değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Alımı Nasıl olacak?

19.04.2017
A+
A-

Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Mustafa APAYDIN Sosyal Medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada;

Sosyal Güvenlik Kurumu Müfettiş Yardımcılığı Sınavı’nın Yazılı bölümü için ÖSYM tarafından yapılması için kurumla görüşmelerin başladığını duyurdu. Evvelce Teftiş Kurulu’nun kendisinin hazırlayıp değerlendirdiği sınavı; anlaşmaya varıldığı takdirde bundan böyle ÖSYM gerçekleştirecek. 

Ayrıca Sınava giriş için önceden tek bir puan türü olarak KPSS P-118 kullanılırken bundan böyle, KPSS P46, P113 ve P118 puan türlerinin kullanılacağına dair prensip kararına varıldığı açıklandı. Bu sayede önceden içinde hiç Çalışma Ekonomisi ağırlığı bulunmayan tek bir puan türü kullanılırken artık 2 tane içinde Kurum ile daha alakalı bir ders olan Çalışma Ekonomisi’nin ağırlığı bulunan puan türü eklenmiş oldu. 

Sınav önceden KLASİK usûlde gerçekleştirilmeteydi. Beklentimiz hemen hemen tüm Teftiş Kurulu sınavları gibi yine KLASİK Usûlde devam edileceği yönündedir. 

Sayın Başkan APAYDIN ayrıca 2017 yılında, birisi yılın ilk yarısında olmak üzere; 2 alım yapmak konusunda karar aldıklarını belirterek adayları sevindirdi.

Sınava dair tüm gelişmeleri, nasıl çalışmanız gerektiğini, evvelki sınavlara dair tüm bilgileri bulabileceğiniz 2017 SGK Müfettiş Yardımcılığı Forum Sayfamız için Tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.