Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

04.03.2017
A+
A-

Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 Atama Taban Puanlarını tablo halinde sunuyoruz. Merkezi atamada kaç Sosyal Hizmetler mezunu atandı? Sosyal Hizmetler KPSS taban puanları kaçta kaldı? Sosyal Hizmetler bölümü merkezi atama taban puanları. Sosyal Hizmetler bölümü için hangi kadroları, hangi kurumlar açtı? KPSS 2016/2 Sosyal Hizmetler için Atama Puanları. Sosyal Hizmetler bölümü mezunları KPSS’de en az kaç puanla atandı? Sosyal Hizmet KPSS Atama Puanları. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruların cevabı niteliğinde olan özel tablomuzu sizinle paylaşıyoruz.

sosyal hizmetler kpss merkezi atama puanlari

Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 atama taban puanlarını tablo haline getirerek, bölüm mezunu arkadaşlarımıza 2017/1 KPSS atama süreci için bir fikir edinmelerini sağlamak istiyoruz. Merkezi atama taban puanları öncesinde yayımlanan tercih kılavuzuna göre, adaylar 162 kadroya başvuru yapabilmiştir. Sosyal Hizmet/Hizmetler bölümü mezunları için açılan bu kadroların 145’i 4001 kodu ile atama yapılan kadrolardır. Bu anlamda 2016/2 atamalarında Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler bölümünü içeren kadro sayısının 17 olduğunu bilmek gerekir. Sosyal Çalışmacı alımı olarak yer verilen bu kadrolar ve detaylarını tablomuzdan inceleyebilirsiniz. 2017/1 merkezi yerleştirme kadrolarında özel kod ile Sosyal Hizmetler bölümü mezunlarından yapılacak kadro saysının nomal seyrinden fazla olacağını umuyoruz.

Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 Atama Puanları tablosundan hareketle, en düşük puanla atama yapılan kurum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iken, en yüksek puanla ataması yapılan kurum yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başka bir ildeki ataması olduğu görülecektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Muş iline yapılan Sosyal Çalışmacı ataması 86,790 puanla kalırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Zonguldak iline yapılan sosyal çalışmacı ataması ise 94,265 puanda kalmıştır. Atamalarda 4001 kodu ön planda olduğundan, tabloda yer alan 162 kadrodan büyük bölümüne yerleşen adayların sosyal hizmet veya sosyal hizmetler bölümlerinden mezun olmamıştır.

KPSS 2016/2 merkezi atamalarında sosyal hizmetler bölümü mezunlarının kendi alanlarıyla ilgili atamalarının büyük bölümü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı farklı illerde açtığı sosyal çalışmacı kadrosu ile 15 adayın atanmasını yapmıştır.. Bu kurum dışında da 2 kurum sosyal çalışmacı olarak sosyal hizmetler bölümü mezunlarını atamıştır. GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi birer sosyal çalışmacı ataması gerçekleştirmiştir. Sosyal çalışmacı olarak açılan kadrolarda taban puan 86 ile 94 puan arasında kalmıştır. Sosyal Hizmetler bölümü mezunları için hazırladığımız tabloyu inceleyerek, KPSS 2017/1 atama taban puanlarını tahmin edebilme imkanına sahip olacaksınız. Sosyal Hizmetler KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları özel tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bize sormak istediklerinizi TERCİHİNİ YAP forum içerisine başlık açarak paylaşabilirsiniz.

 

sosyal%20hizmetler%202016 2

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.