kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Şuayip Birinci Kimdir? Nerede Okudu? Kariyeri Nasıl? Nereli? Kaç Yaşında?

Şuayip Birinci kimdir? Kariyerinde hangi görevlerde ve mesleklerde bulundur? Dr. Şuayip Birinci nerelidir? Kaç Yaşındadır? Şuayip Birinci hangi okullarda okudu?

Şuayip Birinci Kimdir? Nerede Okudu? Kariyeri Nasıl? Nereli? Kaç Yaşında?
A+
A-

Sağlık Bakanlığı’nda aldığı görevler ve ürettiği projeler ile adından sıkça söz ettiren Doktor Şuayip Birinci kimdir, nerelidir, kariyerinde neler yapmıştır oldukça merak edilmektedir. Bu soruların cevaplarını haberimizde bulabileceksiniz.

ŞUAYİP BİRİNCİ KİMDİR?

1973 yılında Rize’de dünyaya gelen Şuayip Birinci ilköğretim ve ortaöğretim öğrenim hayatını Rize’de ve Trabzon’da geçirmiştir. Oldukça zeki ve çalışkan bir çocuk olarak görülen Birinci bu zekasını ve çalışkanlığını sonraki yıllarda tıp okuyarak ve başarılı projelere, çalışmalara imza atarak da göstermiştir.

ŞUAYİP BİRİNCİ’NİN EĞİTİM ÖĞRETİM HAYATI

İlkokul ve liseyi Rize ve Trabzon illerinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1998 yılında buradan mezun olan Dr. Şuayip Birinci bir süre mesleğini icra etmiş ve eğitim hayatına ara vermiştir.

2007 yılında Beykent Üniversitesi’nde Hastane ve Sağlık Tesisleri Yönetim/İdaresi üzerine master yapan Birinci 2009 yılında bu dereceye sahip olmuş ve 2011 yılında tekrar yüksek lisans programına kayıt olmuştur. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında yapmaya başladığı yüksek lisansı 2014 yılında başarıyla tamamlamıştır. 2013 yılına geldiğimizde ise yine İstanbul Üniversitesi’nde doktora programına başlamıştır. Bu programda da Sağlık Yönetimi üzerine öğrenim görmüş ve çalışmalar yapmıştır. Doktora programındaki öğrenimi halen sürmektedir.

suayip birinci egitim hayati ve kariyeri

DR. ŞUAYİP BİRİNCİ’NİN MESLEK HAYATI VE KARİYERİ

Dr. Birinci mezun olduktan sonra mesleğini icra etmeye başlamıştır. Mesleğe Rize’de başlayan Birinci 2001 yılına kadar 112 Acil, Sağlık Ocağı, Rize Devlet Hastanesi gibi kurumlarda görev yapmıştır. 2001 yılına gelindiğinde İstanbul’a göçen Doktorumuz İstanbul’da da bunlara benzer ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında hekimlik mesleğini icra etmiştir.

2005 ila 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevini üstlenen Birinci 2009 ila 2012 yılları arasında da İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine yükselmiştir.

2012-2014 arası İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği’nde genel sekreterlik yaptıktan sonra 2014 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine yükselerek başarılarının ödülünü almıştır.

2018 yılına kadar geçen sürede aldığı tüm görevleri başarı ile yerine getiren, iş üreten, başarılı doktor 2018 yılında da yeni hükümet sistemine geçilmesi ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Günümüzde bu görevi sürdürmeye devam etmektedir.

DR. ŞUAYİP BİRİNCİ’NİN ÖZEL HAYATI, KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

Dr. Şuayip Birinci özel hayatından çok mesleki başarıları ile konuşulan ve hakkındaki bilgilerin çoğunun mesleğine ve kariyerine dair olduğu bilinen başarılı bir hekim ve bürokrat. Şuayip Birinci ile ilgili olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanmadığı görülüyor, evli ve çocuğu olup olmadığı bilinmiyor. Rize’de dünyaya gelen Şuayip Birinci 1973 doğumlu ve şu an 48 yaşında.

suayip birinci ozel hayati, evli mi, kac yasinda

<div></div>

DR. ŞUAYİP BİRİNCİ’NİN PROJELERİ VE ÇALIŞMALARI

Şuayip Birinci isminin önemi ürettiği ve hayata geçirilmesi için çalıştığı projelerden ve çalışmalardan gelmektedir. Ulusal bazda üretilmiş ve uygulamaya konulmuş kamu e-sağlık projelerinde Birinci’nin imzası bulunuyor. Bu projelerden bazıları şunlardır:

e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi

Teletıp Sistemi

Mekansal İş Zekası Uygulaması (MİZ)

Sağlıkta İstatistik ve Nedensel Analizler Projesi (SİNA)

Entegre Kurumsal İşlem Platformu (EKİP)

Halk Sağlığı Yönetim Sistemi (HSYS)

Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS)

Hayat Eve Sığar Uygulaması

Sağlık Pano Uygulaması

AŞILA

Hastalık Yönetim Platformu (HYP)

Korona Önlem Uygulaması

Bu projelerden özellikle e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi ve Hayat Eve Sığar, HES, uygulaması kamunun hayatını kolaylaştırması ve sağlığa öncelik vermesi nedeniyle topluma oldukça yararlı projeler olarak biliniyor. Bakan yardımcısı Birinci verdiği röoportajlarda Sağlık Bakanlığı’nın en fazla dijitalleşen kurumlardan biri olduğunu, e-nabız sisteminin insanlara hayal geldiğini ama uygulamaya koyduklarını, bu yüzden de hiçbir şeyin imkansız olmadığını vurguluyor.

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.