SYDV Çalışanları Kadro Bekliyor

SYDV çalışanlarının kadro talebi muhalefet milletvekili tarafından TBMM gündemine taşındı.

22.12.2017
A+
A-

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı (SYDV) çalışanları kadro talebi TBMM’de.

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Tarafından Yöneltilen Soruda:

Çalışanların birden fazla sorununa dikkat çekildi. Öncelikli olarak, mevcut durumda Türkiye’de faaliyet gösteren binin üzerinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı var değerli arkadaşlar.

Bu vakıflarda yaklaşık olarak 10 bin kardeşimiz çalışmakta; bu kardeşlerimiz,devlet memurlarında aranan genel şartları hali hazırda taşıdığı gibi, görevin niteliğine göre getirilen diğer tüm özel şartları da taşıyor. Memur gibi işe alınıp memur gibi görev yapıp işçi statüsünde çalışan vakıf personeli de kadro istiyor; hakları değil mi?

Bu kişiler zaten kamu görevi yapıyorlar ama seslerini duyuramıyorlar; reva mı bu?Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu çalışanlarımıza “personelimiz değilsiniz” diyor; peki, doğru mu bu? Bir kanuni düzenlemeyle ya da çıkması ve çıkarılması gündemde olan kanun hükmünde kararnameyle bu kardeşlerimizi de beklentileriyle kavuşturamaz mıyız, taleplerini karşılayamaz mıyız?  Sayın vekilin sorusu bir çok muhalefet vekili tarafından da alkışlandı. Sayıları on bin kişiyi bulan SYDV çalışanları ve ailelerince de memnuniyetle karşılandığını düşünüyoruz. Ümit ediyoruz ki hak arayışları olumlu şekilde sonuçlanır. 

Tartışmalara katılmak ve fikir belirtmek için tıklayınız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.