Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bitkisel üretim ve teknolojileri 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, bitkisel üretim ve teknolojileri 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 bitkisel üretim ve teknolojileri başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 01.04.2019, 23:03
Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan bitkisel üretim ve teknolojileri puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan bitkisel üretim ve teknolojileri 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

BİTKİSEL ÜRETİM VE TEKNOLOJİLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra bitkisel üretim ve teknolojileri bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Bitkisel üretim ve teknolojileri bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 236,97294 ve sıralama ise 352099 olarak görülmektedir. Bir üniversitede bitkisel üretim ve teknolojileri bölümüne yerleştirmenizin yapılabilmesi için adayların sayısal puan türünden bu puan veya sıralama yakınında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

BİTKİSEL ÜRETİM VE TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tarım Bilimleri ve Tekn.leri Fak. Bitkisel Üretim ve Tekn.  İNG.     SAY 352099 236,97294
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİV.  KIBRIS Tarım Bilimleri ve Tekn.leri Fak. Bitkisel Üretim ve Tekn.  İNG.  Burslu    SAY --- ---
MUŞ ALPARSLAN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Uy Bil. Fak. Bitkisel Üretim ve Tekn.      SAY Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki bitkisel üretim ve teknolojileri 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yorumlar (0)
24
açık