Deri Konfeksiyon 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Deri konfeksiyon bölümü hangi puan türü ile tercih edilebilmektedir, deri konfeksiyon taban puanları 2019 yılında nasıl olacaktır, deri konfeksiyon başarı sıralamaları 2019 yılında kaç binlerde olacaktır, deri konfeksiyon puanları içinde bulunan en küçük ve en büyük taban puanlar kaçta kalmıştır, deri konfeksiyon sıralama sayıları belli oldu mu, ne zaman belli olur gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Deri Konfeksiyon 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Üniversite hayalini kuran birçok genç birey bu hayale kavuşmak için bazı engelleri aşmak zorundadırlar ve bu engellerden en önemlisi yükseköğretim kurumları sınavına (YKS) girerek üniversitede okuma hayali kurulan bölüme yetecek puanı veya sıralamayı elde etmektir.

Hayali kurulan bölüme yetecek puanın veya sıralamanın kaç olacağı aslında her sene bir belirsizlik teşkil etmektedir çünkü her sene yapılan sınav kendi içinde farklı değişkenler barındırmaktadır. Yine de buna rağmen bir fikir oluşturması adına, YKS’yi düzenleyen ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) bir YKS tercih kılavuzu oluşturmaktadır ve bu kılavuz içinde de taban puan ve başarı sıralamaları yer almaktadır. Bu taban puan ve başarı sıralamaları bir önceki yıl yapılan yerleştirmeler sonrasında ortaya çıkan rakamlardır ve yol göstermek adına bu kılavuzlara konulmaktadır. Bu şekilde 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alacak olan, 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan taban puanları ve başarı sıralamaları değerlerini biz sizlere fikir vermesi amacı ile tüm bölümler için hazırlamaya çabalıyoruz.

DERİ KONFEKSİYON TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

YKS içinde yer alan temel yeterlilik testi (TYT) çözülerek TYT puan türü elde edilmektedir ve bu puan türü de 2 yıllık önlisans programlarını tercih etmeye yaramaktadır, 2 yıllık bir önlisans programı olan deri konfeksiyon bölümü de TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir.

Ne yazık ki deri konfeksiyon başarı sıralamaları rakamlarını şu an yazımıza ekleyemedik, bunun nedeni bu verileri yayımlayan iki kurum olan YÖK ve ÖSYM’nin henüz başarı sıralaması verilerini sistemlerine yüklememiş olmasıdır. İki kurumdan herhangi biri sitelerine veya başka bir yere bu verileri yükledikleri anda, ki bu muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde olacak, biz bu yazının içine deri konfeksiyon başarı sıralaması rakamlarını eklemiş olacağız. (EKLENDİ)

Deri konfeksiyon puanları değerlendirmesine gelecek olursak bu puanlar içinde yer alan en küçük ve bilinen puan ile yerleştirmenin Celal Bayar Üniversitesi’ne 195,60111 puan ile olduğunu görmekteyiz. Adaylar 2019 YKS’den TYT puan türünde bu civarlarda bir puan alırlar ise deri konfeksiyon bölümünü muhtemelen kazanacaklardır.

2018 yerleştirmelerinde deri konfeksiyon bölümüne ayrılan kontenjan 35 idi, sanıyoruz ki 2019 deri konfeksiyon kontenjanları da buna yakın olacaktır.

2018 yerleştirmelerine göre oluşturulmuş deri konfeksiyon 2019 taban puanları listesinin tamamı yazımızın alt kısmına eklediğimiz görsellerde yer almaktadır.

Üniversite sınavları, üniversite tercihleri ve üniversite bölümleri gibi üniversiteyi ilgilendiren her konuda tecrübe sahibi üyeleri ve yöneticileri bulunan forum sayfalarımıza gelerek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, forum sayfamıza yönlendirilmek için TIKLAYINIZ

* Yazımızda YKS ile ilgili yer alan bilgiler ve deri konfeksiyon 2019 taban puanları olarak adlandırdığımız liste ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacaktır bu sebeple ÖSYM resmi internet sitesindeki duyuruları belli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

DERİ KONFEKSİYON BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Deri Konfeksiyon     Dolmadı Dolmadı

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 09:51
YORUM EKLE