DGS Bilgisayar-Enformatik Taban Puanları 2020

2020 DGS Bilgisayar-Enformatik taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Bilgisayar-Enformatik puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Bilgisayar-Enformatik DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Bilgisayar-Enformatik taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 15.09.2019, 22:47
DGS Bilgisayar-Enformatik Taban Puanları 2020

DGS yerleştirmelerinin yapılmasıyla birlikte bölümlerin kapattıkları puanlar ortaya çıkar ve bu puanlar bir sonraki yıl hazırlanacak olan tercih kılavuzlarına o bölümlerin taban puanları olarak eklenir. Örneklemek gerekirse 2020 X bölümü taban puanları aslında 2019 yerleştirmeleri ile ortaya çıkmış ve fikir vermesi amacıyla kullanılan puanlardır.

Bu noktadan hareket ile 2019 DGS yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulan DGS Bilgisayar-Enformatik taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. 2020 Bilgisayar-Enformatik DGS puanları arasında bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar ise listenin en tepesi ile en altındaki üniversitelerin puanlarıdır.

DGS BİLGİSAYAR-ENFORMATİK BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Bilgisayar-Enformatik (İngilizce) (Burslu) SAY 1 1 241,90446 241,90446

Dikey geçiş sınavına dair ve Bilgisayar-Enformatik bölümü hakkında fikir sahibi olmak, DGS’ye veya üniversitelerin bölümlerine ya da tüm bunları içeren konular hakkında aklınıza takılan soruları sormak için tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Metnin içinde yer alan DGS Bilgisayar-Enformatik taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklik olduğunda ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
15
açık