DGS Çizgi Film (Animasyon) Taban Puanları 2020

2020 DGS Çizgi Film (Animasyon) taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Çizgi Film (Animasyon) puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Çizgi Film (Animasyon) DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Çizgi Film (Animasyon) taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 18.09.2019, 23:09
DGS Çizgi Film (Animasyon) Taban Puanları 2020

Dikey Geçiş Sınavına giren binlerce kişi daha sonra tercih ve yerleştirme sürecini beklemektedir. Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili bölümlerin kaç puanla kapandığı belli olur. Ayrıca bu puanlar bir sonraki yıl için düzenlenecek tercih kılavuzlarına eklenir. Bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. 2020 “Ali Veli” bölümü taban puanlarına ilişkin her bilgi ve tablo aslında 2019 yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Başka bir deyişle bu puanlar, tablolar veya veriler bilgi değil fikir verir.  

Bu kapsamda www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2019 DGS yerleştirme sonuçları sonucunda ortaya çıkan puanlara göre önemli bir çalışma yaptık. DGS Çizgi Film (Animasyon) taban puanları 2020 listesini hazırladık. Listede yer alan en düşük puana sahip üniversite ve bölümler listenin altında kalırken en yüksek puana sahip üniversite ve bölümlerinde listenin üzerinde veya üst sıralarında yer alacağını unutmamanız gerekmektedir.

DGS ÇİZGİ FİLM (Animasyon) BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Güzel Sanatlar Fakültesi/Çizgi Film (Animasyon) SÖZ 2 2 283,29595 292,64929
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ/Güzel Sanatlar Fakültesi/Çizgi Film (Animasyon) SÖZ 6 6 225,07250 248,68037

Dikey Geçiş Sınavı ve Çizgi Film (Animasyon) bölümü hakkında taban puanlar dışında onlarca hatta yüzlerce soru sorulmaktadır. Siz de bu kapsamda soracağınız sorulara en doğru ve en hızlı şekilde cevap almak istiyorsanız forum.tercihiniyap.net adresine girerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Makalede yer alan DGS Çizgi Film (Animasyon) taban puanları 2020 listesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan bilgiler kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılması gereken bir değişiklik veya yeni bir düzenleme olduğunda ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirmenin esas olacağı unutulmamalıdır.

Yorumlar (0)
21
hafif yağmur