DGS Çizgi Film ve Animasyon 2019 Taban Puanları

DGS çizgi film ve animasyon taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile çizgi film ve animasyon bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS çizgi film ve animasyon kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS çizgi film ve animasyon puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük çizgi film ve animasyon taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz/ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 14.11.2018, 11:45 14.11.2018, 11:45
DGS Çizgi Film ve Animasyon 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS çizgi film ve animasyon 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan çizgi film ve animasyon bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki çizgi film ve animasyon bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların çizgi film ve animasyon bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek çizgi film ve animasyon kontenjanları 2018 yılında 20 olarak belirlenmişti, 2019 DGS çizgi film ve animasyon kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan çizgi film ve animasyon puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde çizgi film ve animasyon bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 225,8484 ile Maltepe Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük çizgi film ve animasyon bölümü taban puanı ise 274,3615’tir ve bu puan ile yerleştirme de Maltepe Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile çizgi film ve animasyon bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, çizgi film ve animasyon bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile çizgi film ve animasyon bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya çizgi film ve animasyon bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
26
açık