DGS Hayvansal Üretim 2019 Taban Puanları

DGS hayvansal üretim taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile hayvansal üretim bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS hayvansal üretim kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS hayvansal üretim puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük hayvansal üretim taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 20.11.2018, 23:16 20.11.2018, 23:16
DGS Hayvansal Üretim 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS hayvansal üretim 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HAYVANSAL ÜRETİM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan hayvansal üretim bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki hayvansal üretim bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların hayvansal üretim bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek hayvansal üretim kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS hayvansal üretim kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan hayvansal üretim puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde hayvansal üretim bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 244,99054 ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile hayvansal üretim bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, hayvansal üretim bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen hayvansal üretim bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya hayvansal üretim bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
24
açık