DGS İletişim ve Tasarım Taban Puanları 2020

2020 DGS İletişim ve Tasarım taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan İletişim ve Tasarım puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, İletişim ve Tasarım DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS İletişim ve Tasarım taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 23.09.2019, 22:16
DGS İletişim ve Tasarım Taban Puanları 2020

Dikey Geçiş Sınavına giren binlerce kişi daha sonra tercih ve yerleştirme sürecini beklemektedir. Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili bölümlerin kaç puanla kapandığı belli olur. Ayrıca bu puanlar bir sonraki yıl için düzenlenecek tercih kılavuzlarına eklenir. Bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. 2020 “Ali Veli” bölümü taban puanlarına ilişkin her bilgi ve tablo aslında 2019 yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Başka bir deyişle bu puanlar, tablolar veya veriler bilgi değil fikir verir.  

Bu kapsamda www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2019 DGS yerleştirme sonuçları sonucunda ortaya çıkan puanlara göre önemli bir çalışma yaptık. DGS İletişim ve Tasarım taban puanları 2020 listesini hazırladık. Listede yer alan en düşük puana sahip üniversite ve bölümler listenin altında kalırken en yüksek puana sahip üniversite ve bölümlerinde listenin üzerinde veya üst sıralarında yer alacağını unutmamanız gerekmektedir.

DGS İLETİŞİM VE TASARIM BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Güzel Sanatlar FaküItesi/İletişim ve Tasarım (Burslu) SÖZ 1 1 278,89471 278,89471
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Güzel Sanatlar Fakültesi/İletişim ve Tasarım (%75 İndirimli) SÖZ 5 5 241,31177 262,28362

Dikey Geçiş Sınavı ve İletişim ve Tasarım bölümü hakkında taban puanlar dışında onlarca hatta yüzlerce soru sorulmaktadır. Siz de bu kapsamda soracağınız sorulara en doğru ve en hızlı şekilde cevap almak istiyorsanız forum.tercihiniyap.net adresine girerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Makalede yer alan DGS İletişim ve Tasarım taban puanları 2020 listesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan bilgiler kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılması gereken bir değişiklik veya yeni bir düzenleme olduğunda ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirmenin esas olacağı unutulmamalıdır.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu