DGS Kimya ve Süreç Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS kimya ve süreç mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kimya ve süreç mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kimya ve süreç mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kimya ve süreç mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kimya ve süreç mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

TABAN PUANLARI 30.11.2018, 10:08 30.11.2018, 10:08
DGS Kimya ve Süreç Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kimya ve süreç mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KİMYA VE SÜREÇ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kimya ve süreç mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kimya ve süreç mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kimya ve süreç mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kimya ve süreç mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kimya ve süreç mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kimya ve süreç mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kimya ve süreç mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 242,23726 ile Yalova Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile kimya ve süreç mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kimya ve süreç mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kimya ve süreç mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kimya ve süreç mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
26
açık