DGS Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları 2020

​​​​​​​2020 DGS makine ve imalat mühendisliği taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan makine ve imalat mühendisliği puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, makine ve imalat mühendisliği DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS makine ve imalat mühendisliği taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 12.09.2019, 15:41
DGS Makine ve İmalat Mühendisliği Taban Puanları 2020

DGS yerleştirmelerinin yapılmasıyla birlikte bölümlerin kapattıkları puanlar ortaya çıkar ve bu puanlar bir sonraki yıl hazırlanacak olan tercih kılavuzlarına o bölümlerin taban puanları olarak eklenir. Örneklemek gerekirse 2020 X bölümü taban puanları aslında 2019 yerleştirmeleri ile ortaya çıkmış ve fikir vermesi amacıyla kullanılan puanlardır.

Bu noktadan hareket ile 2019 DGS yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulan DGS makine ve imalat mühendisliği taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. 2020 makine ve imalat mühendisliği DGS puanları arasında bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar ise listenin en tepesi ile en altındaki üniversitelerin puanlarıdır.

DGS MAKİNE VE İMALAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ (DENİZLİ)/Teknoloji Fakültesi/Makine ve İmalat Mühendisliği SAY 3 3 261,41284 269,91589

Dikey geçiş sınavına dair ve makine ve imalat mühendisliği bölümü hakkında fikir sahibi olmak, DGS’ye veya üniversitelerin bölümlerine ya da tüm bunları içeren konular hakkında aklınıza takılan soruları sormak için tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Metnin içinde yer alan DGS makine ve imalat mühendisliği taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklik olduğunda ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
19
açık