DGS Medya ve Görsel Sanatlar 2019 Taban Puanları

DGS medya ve görsel sanatlar taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile medya ve görsel sanatlar bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS medya ve görsel sanatlar kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS medya ve görsel sanatlar puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük medya ve görsel sanatlar taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 29.11.2018, 19:02 29.11.2018, 19:02
DGS Medya ve Görsel Sanatlar 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS medya ve görsel sanatlar 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MEDYA VE GÖRSEL SANATLAR TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan medya ve görsel sanatlar bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki medya ve görsel sanatlar bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların medya ve görsel sanatlar bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek medya ve görsel sanatlar kontenjanları 2018 yılında 7 olarak belirlenmişti, 2019 DGS medya ve görsel sanatlar kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan medya ve görsel sanatlar puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde medya ve görsel sanatlar bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 197,03429 ile İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan medya ve görsel sanatlar bölümü en büyük taban puanı ise 269,27783’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Medipol Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile medya ve görsel sanatlar bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, medya ve görsel sanatlar bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen medya ve görsel sanatlar bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya medya ve görsel sanatlar bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
26
açık