DGS Mekatronik Sistemler Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS mekatronik sistemler mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile mekatronik sistemler mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS mekatronik sistemler mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS mekatronik sistemler mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük mekatronik sistemler mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

TABAN PUANLARI 29.11.2018, 19:10 29.11.2018, 21:40
DGS Mekatronik Sistemler Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS mekatronik sistemler mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MEKATRONİK SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan mekatronik sistemler mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki mekatronik sistemler mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların mekatronik sistemler mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek mekatronik sistemler mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS mekatronik sistemler mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan mekatronik sistemler mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde mekatronik sistemler mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 286,12614 ile Türk-Alman Üniversitesi’ne (Almanca) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile mekatronik sistemler mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, mekatronik sistemler mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen mekatronik sistemler mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya mekatronik sistemler mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
24
açık