DGS Perfüzyon 2019 Taban Puanları

DGS perfüzyon taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile perfüzyon bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS perfüzyon kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS perfüzyon puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük perfüzyon taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 04.12.2018, 23:37 04.12.2018, 23:37
DGS Perfüzyon 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS perfüzyon 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS PERFÜZYON TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan perfüzyon bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki perfüzyon bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların perfüzyon bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek perfüzyon kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS perfüzyon kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan perfüzyon puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde perfüzyon bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 280,25963 ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan perfüzyon bölümü en büyük taban puanı ise 314,26928’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (Burlu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile perfüzyon bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, perfüzyon bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen perfüzyon bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya perfüzyon bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
22
açık