DGS Polimer Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS polimer mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile polimer mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS polimer mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS polimer mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük polimer mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 05.12.2018, 00:29 05.12.2018, 00:37
DGS Polimer Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS polimer mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS POLİMER MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan polimer mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki polimer mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların polimer mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek polimer mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS polimer mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan polimer mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde polimer mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 236,01222 ile Yalova Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile polimer mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, polimer mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen polimer mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya polimer mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu