DGS Polimer Mühendisliği Taban Puanları 2020

​​​​​​​DGS polimer mühendisliği puanları 2020 ne biçimde ortaya konmaktadır, polimer mühendisliği DGS puanları 2020 tablosunda yer alan puanlar üzerinden bakıldığında polimer mühendisliği bölümüne en düşük ve en yüksek taban puan ile alan üniversiteler hangi üniversitelerdir, DGS polimer mühendisliği taban puanlar 2020 kaçlara denk gelmektedir sorularının cevaplarını ve DGS polimer mühendisliği taban puanları 2020 listesine ait tabloyu yazımızda bulabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 20.09.2019, 15:30
DGS Polimer Mühendisliği Taban Puanları 2020

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından uygulamaya koyulan merkezi sınavların birçoğunun alınan puanlar ile yerleştirmesi bulunmaktadır ve yine ÖSYM’ce yapılan bu yerleştirmelerde bölümler belli puanlarda kalırlar. Bu kalınan puanlar da ÖSYM’nin yine her yıl hazırladığı tercih kılavuzlarında ilgili bölümün taban puanı olarak adaylara yol göstermek maksadıyla yer alır.

Burada açıkladığımız metot ile 2019 yerleştirmeleri gerçekleştikten sonra ortaya çıkan puanlar üzerinden derlenen DGS polimer mühendisliği taban puanları 2020 listesi aşağıdaki gibidir. Polimer mühendisliği DGS puanları 2020 içinde yer alan en düşük ve en yüksek taban puan ile kapatan üniversiteler de tablonun en altında ve en üstünde yer alan üniversitelerdir.

DGS POLİMER MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
YALOVA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Polimer Mühendisliği SAY 2 2 235,47367 246,78351

Türkiye’de bulunan tüm üniversiteler ve bölümleri, polimer mühendisliği bölümü, dikey geçiş sınavı ve bunlar gibi merkezi sınavlar ve yerleştirmeler ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz deneyimli yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Sitemize gelen ziyaretçiler için derlediğimiz içerikteki DGS polimer mühendisliği taban puanları 2020 tablosu ÖSYM’ye ait resmi web sitesindeki kılavuzlardan, dosyalardan toparlanmıştır. Yapılabilecek bir değişiklikte bunu duyuracak olan kurum ÖSYM’dir ve onun yapacağı duyuru o andan itibaren geçerli olacaktır.

Yorumlar (0)
21
hafif yağmur