DGS Radyo ve Televizyon 2019 Taban Puanları

DGS radyo ve televizyon taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile radyo ve televizyon bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS radyo ve televizyon kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS radyo ve televizyon puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük radyo ve televizyon taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

TABAN PUANLARI 05.12.2018, 03:13 05.12.2018, 03:13
DGS Radyo ve Televizyon 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS radyo ve televizyon 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS RADYO VE TELEVİZYON TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan radyo ve televizyon bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki radyo ve televizyon bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların radyo ve televizyon bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek radyo ve televizyon kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS radyo ve televizyon kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan radyo ve televizyon puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde radyo ve televizyon bölümüne ayrılan kontenjanların Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (KKTC-Lefkoşa) ait olduğu görünüyor fakat muhtemelen tercih edilmediği için taban puan rakamları görünmüyor. Adaylar 2019 DGS ile radyo ve televizyon bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden hangi puanı alırsa yerleşebilir, bunu tahmin etmek bu şartlar altında mümkün olmamaktadır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, radyo ve televizyon bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen radyo ve televizyon bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya radyo ve televizyon bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
26
açık