DGS Reklam Tasarımı ve İletişimi 2019 Taban Puanları

DGS reklam tasarımı ve iletişimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile reklam tasarımı ve iletişimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS reklam tasarımı ve iletişimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS reklam tasarımı ve iletişimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük reklam tasarımı ve iletişimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 05.12.2018, 03:42 05.12.2018, 03:42
DGS Reklam Tasarımı ve İletişimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS reklam tasarımı ve iletişimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS REKLAM TASARIMI VE İLETİŞİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan reklam tasarımı ve iletişimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki reklam tasarımı ve iletişimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların reklam tasarımı ve iletişimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek reklam tasarımı ve iletişimi kontenjanları 2018 yılında 17 olarak belirlenmişti, 2019 DGS reklam tasarımı ve iletişimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan reklam tasarımı ve iletişimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde reklam tasarımı ve iletişimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 195,05228 ile Üsküdar Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan reklam tasarımı ve iletişimi bölümü en büyük taban puanı ise 269,78588’tir ve bu puan ile yerleştirme de Yeditepe Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile reklam tasarımı ve iletişimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, reklam tasarımı ve iletişimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen reklam tasarımı ve iletişimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya reklam tasarımı ve iletişimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu