DGS Rekreasyon 2019 Taban Puanları

DGS rekreasyon taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile rekreasyon bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS rekreasyon kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS rekreasyon puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük rekreasyon taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 05.12.2018, 03:55 05.12.2018, 10:15
DGS Rekreasyon 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS rekreasyon 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS REKREASYON TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan rekreasyon bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki rekreasyon bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların rekreasyon bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek rekreasyon kontenjanları 2018 yılında 17 olarak belirlenmişti, 2019 DGS rekreasyon kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan rekreasyon puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde rekreasyon bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 189,76943 ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan rekreasyon bölümü en büyük taban puanı ise 261,91313’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile rekreasyon bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, rekreasyon bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen rekreasyon bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya rekreasyon bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
29
açık