DGS Sahne Sanatları 2019 Taban Puanları

DGS sahne sanatları taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile sahne sanatları bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS sahne sanatları kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS sahne sanatları puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük sahne sanatları taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TABAN PUANLARI 05.12.2018, 14:02 05.12.2018, 14:02
DGS Sahne Sanatları 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS sahne sanatları 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SAHNE SANATLARI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan sahne sanatları bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki sahne sanatları bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların sahne sanatları bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek sahne sanatları kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS sahne sanatları kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan sahne sanatları puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde sahne sanatları bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 247,21863 ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan sahne sanatları bölümü en büyük taban puanı ise 256,72701’dir ve bu puan ile yerleştirme de Maltepe Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile sahne sanatları bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, sahne sanatları bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen sahne sanatları bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya sahne sanatları bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Yorumlar (0)
26
açık