DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS sahne ve gösteri sanatları yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS sahne ve gösteri sanatları yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS sahne ve gösteri sanatları yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük sahne ve gösteri sanatları yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS sahne ve gösteri sanatları yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SAHNE VE GÖSTERİ SANATLARI YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek sahne ve gösteri sanatları yönetimi kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS sahne ve gösteri sanatları yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan sahne ve gösteri sanatları yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 203,96887 ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya sahne ve gösteri sanatları yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 06:47
YORUM EKLE