DGS Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS sermaye piyasaları ve portföy yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS sermaye piyasaları ve portföy yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS sermaye piyasaları ve portföy yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük sermaye piyasaları ve portföy yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS sermaye piyasaları ve portföy yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SERMAYE PİYASALARI VE PORTFÖY YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek sermaye piyasaları ve portföy yönetimi kontenjanları 2018 yılında 9 olarak belirlenmişti, 2019 DGS sermaye piyasaları ve portföy yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan sermaye piyasaları ve portföy yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 203,63244 ile Beykent Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 234,12633’tür ve bu puan ile yerleştirme de Beykent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya sermaye piyasaları ve portföy yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:38
YORUM EKLE