DGS Seyahat İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS seyahat işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile seyahat işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS seyahat işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS seyahat işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük seyahat işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Seyahat İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS seyahat işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan seyahat işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki seyahat işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların seyahat işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek seyahat işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 15 olarak belirlenmişti, 2019 DGS seyahat işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan seyahat işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde seyahat işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 219,76739 ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan seyahat işletmeciliği bölümü en büyük taban puanı ise 232,36871’dir ve bu puan ile yerleştirme de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile seyahat işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, seyahat işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen seyahat işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya seyahat işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:46
YORUM EKLE