DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS sigortacılık ve risk yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile sigortacılık ve risk yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS sigortacılık ve risk yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS sigortacılık ve risk yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük sigortacılık ve risk yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Sigortacılık ve Risk Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS sigortacılık ve risk yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SİGORTACILIK VE RİSK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan sigortacılık ve risk yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki sigortacılık ve risk yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların sigortacılık ve risk yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek sigortacılık ve risk yönetimi kontenjanları 2018 yılında 19 olarak belirlenmişti, 2019 DGS sigortacılık ve risk yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan sigortacılık ve risk yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde sigortacılık ve risk yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 214,86153 ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan sigortacılık ve risk yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 237,16245’tir ve bu puan ile yerleştirme de Başkent Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile sigortacılık ve risk yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, sigortacılık ve risk yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen sigortacılık ve risk yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya sigortacılık ve risk yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 19:22
YORUM EKLE