DGS Süt Teknolojisi 2019 Taban Puanları

DGS süt teknolojisi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile süt teknolojisi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS süt teknolojisi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS süt teknolojisi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük süt teknolojisi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS Süt Teknolojisi 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS süt teknolojisi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SÜT TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan süt teknolojisi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki süt teknolojisi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların süt teknolojisi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek süt teknolojisi kontenjanları 2018 yılında 4 olarak belirlenmişti, 2019 DGS süt teknolojisi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan süt teknolojisi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde süt teknolojisi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 235,51541 ile Ankara Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan süt teknolojisi bölümü en büyük taban puanı ise 237,00362’dir ve bu puan ile yerleştirme de Ege Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile süt teknolojisi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, süt teknolojisi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen süt teknolojisi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya süt teknolojisi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 21:39
YORUM EKLE