DGS Takı Teknolojisi ve Tasarımı 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı takı teknolojisi ve tasarımı bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan takı teknolojisi ve tasarımı en küçük taban puanı kaçtır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Takı Teknolojisi ve Tasarımı 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı takı teknolojisi ve tasarımı bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan takı teknolojisi ve tasarımı en küçük taban puanı kaçtır,en yüksek takı teknolojisi ve tasarımı taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir, dikey geçiş sınavı ile takı teknolojisi ve tasarımı bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu 3 puan türünden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan sahip olduğum puanla istediğim bölüme girebilir miyim, aldığım puan bir bölüme yeter mi gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS TAKI TEKNOLOJİSİ VE TASARIMI 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile takı teknolojisi ve tasarımı bölümlerini ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen 2 yıllık program mezunları tercih edebilir.

Takı teknolojisi ve tasarımı bölümü DGS puanları temel alındığında en düşük 233,01576 taban puanı ile tercih edilmiştir. Bu puanla öğrenci alan üniversite Mersin Üniversitesi’dir. Bu civarda bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Takı teknolojisi ve tasarımı bölümlerinin DGS takı teknolojisi ve tasarımı 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı 233,01576

FORUM sayfamızı ziyaret ederek tercihler, bölümler,ÖSYM sınavları ve daha bunlar gibi pek çok konular hakkında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER