DGS Tarımsal Yapılar ve Sulama 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tarımsal yapılar ve sulama bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan tarımsal yapılar ve sulama en küçük taban puanı kaçtır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Tarımsal Yapılar ve Sulama 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı tarımsal yapılar ve sulama bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan tarımsal yapılar ve sulama en küçük taban puanı kaçtır,en yüksek tarımsal yapılar ve sulama taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir, dikey geçiş sınavı ile tarımsal yapılar ve sulama bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 (üç) farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu 3 puan türünden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan sahip olduğum puanla istediğim bölüme girebilir miyim, aldığım puan bir bölüme yeter mi gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığı ile tarımsal yapılar ve sulama bölümlerini ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen 2 yıllık program mezunları tercih edebilir.

Tarımsal yapılar ve sulama bölümü DGS puanları temel alındığında en yüksek 273,99302 ve en düşük 241,10440 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’dir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Tarımsal yapılar ve sulama bölümlerinin DGS tarımsal yapılar ve sulama 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Ankara Üniversitesi Tarımsal Yapılar ve Sulama 273,99302
Selçuk Üniversitesi (Konya) Tarımsal Yapılar ve Sulama 257,28104
Ege Üniversitesi (İzmir) Tarımsal Yapılar ve Sulama 241,10440

FORUM sayfamızı ziyaret ederek tercihler, bölümler,ÖSYM sınavları ve daha bunlar gibi pek çok konular hakkında uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER