DGS Tarımsal Yapılar ve Sulama 2019 Taban Puanları

DGS tarımsal yapılar ve sulama taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile tarımsal yapılar ve sulama bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS tarımsal yapılar ve sulama kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS tarımsal yapılar ve sulama puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük tarımsal yapılar ve sulama taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS Tarımsal Yapılar ve Sulama 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS tarımsal yapılar ve sulama 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan tarımsal yapılar ve sulama bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki tarımsal yapılar ve sulama bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların tarımsal yapılar ve sulama bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek tarımsal yapılar ve sulama kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS tarımsal yapılar ve sulama kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan tarımsal yapılar ve sulama puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde tarımsal yapılar ve sulama bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 244,65781 ile Ege Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan tarımsal yapılar ve sulama bölümü en büyük taban puanı ise 276,83607’dir ve bu puan ile yerleştirme de Ankara Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile tarımsal yapılar ve sulama bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, tarımsal yapılar ve sulama bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen tarımsal yapılar ve sulama bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya tarımsal yapılar ve sulama bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 02:00
YORUM EKLE